Koostöös Delfi Moodsa koduga

 

Helen Sürje võttis kätte pintsli ja otsustas anda oma köögile uue ilme. Säravkollaste seintega ruumist sai moodsalt põhjamaine monokroomne köök. Algust tegi Helen laest, nagu iga ruumi värvimise puhul on mõistlik. Vaata videoklippi Delfi Moodsa Kodu lehelt siit.

 

Vt ka Heleni stiilis köögiseina värvimise tööjuhendit.

 

Tööjuhend

 

 

Interior Ceiling 2,7L   interior primer 3L

 

 

juhendid-seina_pesemine_niisutamine 1. Eemalda varem värvitud laelt lahtine värv ja pese Vivacolor Special Clean puhastusvahendiga, kui lagi on määrdunud. Kui lagi on puhas, siis eraldi pesu ei ole vaja teha.Kemikaalimahutite sisekülgede värvimiseks kuivades tingimustes soovitatakse värvitud pindade niisutamist 1 – 24 tunni jooksul pärast värvimist. Teravad servad, nurgad, ääred, keevisõmblused jm raskesti värvitavad kohad värvitakse kvaliteetse pinna saavutamiseks enne pihustusvärvimist pintsliga.
juhendid_väikese_pahtlilabidaga_pahteldamine2

2. Kui laes on pragusid või ebatasasusi, siis pahtelda need peenpahtliga Vivacolor LF. Lase pahtlil kuivada. Peale pahteldamist lihvi parandatud kohad laega samasse tasapinda. Kasuta lihvimiseks lihvpaberit nr 180. Puhasta pinnad lihvimistolmust.

juhendid_värvimine-2 3. Enne värvimist kata kinni põrand ja mittevärvitavad pinnad, kuna lae värvimisel võib värvi pritsida. Krundi pahteldatud kohad ja vajadusel kogu laepind veepõhise kruntvärviga Vivacolor Interior Primer.
rullik

4. Paar tundi peale kruntimist värvi laepind üks kord üle sügavmati laevärviga Vivacolor Interior Ceiling. Eriti ühtlase laepinna saavutamiseks, kasuta lae värvimiseks kvaliteetset värvirulli, näiteks Anza BASIC RILON.

5. Alusta alati nurkade ja raskesti ligipääsetavate kohtade värvimisest, selleks sobib väga hästi Anza BASIC RILON väike värvirull. Väikese rulliga saab lae sisenurgad hästi ära värvida. Kanna kõigepealt värvi rullilaiuselt nii seina kui lae servadesse. Keerukamate laeäärte värvimiseks võid kasutada ka pintslit. Kui nurgapinnad korras, värvi ära ka lae siseosa.  Lagesid värvitakse valguse värvimise suunas. Peale kuivamist saad hinnata, kas lagi vajab veel üht värvikihti või mitte.

juhendid_veega_pesemine

6. Peale kuivamist saad hinnata, kas lagi vajab veel üht värvikihti või mitte.

7. Peale tööde lõpetamist pese töövahendid veega puhtaks. Eemalda peale värvimist maalriteibid. Lase seinal enne mööbli paika nihutamist korralikult kuivada. Puhastamiskindlaks muutub värv ca kuu aja jooksul. Sellel ajal ei ole soovitav pinda määrida ega puhastada.

 

 

special clean 1L   vivacolor LF 10L   441518_web