Kuidas valida värvirulli?

 

Suuremateks sise- ja välisvärvitöödeks tuleks pintsli asemel valida hoopis rull. Selle võlu peitub kasutuskiiruses. Teine oluline põhjus rulli eelistamiseks on rullimustri erinevus värvitud pinnal võrreldes pintsli jäljega. Vaatame üle värvirullide kvaliteedimäärajad.

Kasutaja seisukohalt on kõige olulisem rulli materjal, laius ning millise mustri rull jätab värvimisel. Üldine põhimõte on, et ebatasasemale pinnale vali pikema karvaga ja siledatele pindadele madala karvaga rull. Mahukad pikema karvaga rullid suudavad ebatasasel pinnal kanda värvi õnarustesse ning kogu pind saab värvitud. Madala rulliga värvitud pind jääb praktiliselt sile ja ilma rullimustrita. Läikiva ja sileda pinna värvimisel on hästi oluline aluspinna siledus, sest muidu joonistuvad ka väiksed ebatasasused selgelt välja.

 

 

Alustame algusest

Rulli valimist alustame sellest, mida üldse on vaja värvida. Üldiselt hakatakse ruumi värvima lagedest, seejärel seinad ja viimasena põrandad. Rulliga soovitatakse värvida tasapinnalisi esemeid nagu lauaplaat või uks, sest rull ei suuda värvi kanda ühtlaselt uksele või mööbliesemele, millel on erineva kõrguse või laiusega nikerdused. 

Kõrgemal asuvate pindade värvimisel soovitame kasutada pikendusvart. Isegi kui ulatud ilusti värvima ning tundub nagu vajadus otseselt puudub, on  pikendatav vars mugavamaks värvimiseks ning parema tulemuse nimel tihti vajalik. Pikendusvarrest saad kindlalt kahe käega kinni hoida ja nii väsitab ka  töö vähem.

 

Lagede värvimisel kasutatakse tavaliselt paksukarvalist rulli, mis jätab kauni struktuuri (näiteks Anza Super Micmex Medium Smooth). Laerulli valiku puhul on oluline, et rullilt ei tilguks ega pritsiks värvi.

Lae värvimiseks tasuks varuda endale kaks täpselt samasuguse karvaga rulli:

  • Esiteks väike (10-15 cm), mis on otsast karvane. Sellega on hea ära teha nurgad ja kehvemini ligipääsetavamad kohad näiteks kitsamad laepinnad või laelambi ümbrus jne. 
  • Teiseks suurem rull (18-25 cm), millega saad mugavalt, ühtlaselt ja kiirelt värvida suurt pinda. 

Tutvu värvirullidega siin

Seina värvimine

 

Seinte värvimiseks kasuta natuke madalama karvaga rulli. Samadel põhjustel nagu lae värvimisel, varu endale kaks rulli – väiksem ja suurem. Väiksemaga saad lihtsalt värvida pistiku, uste, akende jm ümbrused ning suure rulliga suured pinnad. 

 

Anza

 

 

Anza populaarseim seina- ja laerull on Super Micmex Medium Smooth. 

 

 

 

 

Anza

 

Mööbli värvimiseks sobivad ideaalselt väga madala karvaga rullid, näiteks Anza Super Felt Extra Smooth viltrull.

 

 

 

 

 

Anza rullide valik

Anza värvirullid on jaotatud Super ja Classic kvaliteeditaseme järgi. Oluline on rullikanga tüüp, et selgitada rullide erinevust vastavalt kanga erinevatele omadustele.

Super kvaliteeditaseme rullid annavad nii suurepärase lõpptulemuse kui ka väga hea kattevõime, muutes töö efektiivsemaks tänu parimale imavusele ja mahutavusele. Super rullid sobivad kõikideks värvimistöödeks nii vee- kui lahustibaasil toodetega. Super rullid on saadaval kuuest erinevast kangamaterjalist, mis sobivad erinevate pindade värvimiseks. Kõikidel kangastel on hea imavus ja mahutavus, et saavutada ideaalne lõpptulemus ja suurepärane kattevõime.

Anza rullid

Classic kvaliteeditaseme rullid sobivad kõikideks värvimistöödeks, katavad hästi ja jätavad hea lõpptulemuse. Nii nagu Super rullid, sobivad ka Classic rullid vee- ja lahustibaasil värvidega värvimiseks. Classic rullid on saadaval kahes erinevas kangavalikus, mis sobivad erinevate pindade värvimiseks. Kõikidel kangastel on hea imavus ja mahutavus, et saavutada hea lõpptulemus ja kattevõime.

Anza Classic

 

Pakendid

Kui hakkad kaupluses rulli valima, näed pakendilt, millise pinna jaoks vastav rull sobib. Lisaks kvaliteeditasemele annab uus etikett kasutajale informatsiooni, mis värvimistöö jaoks antud rull sobib. Pakendil on sümbolid, joonistused ja lühikesed teksid, mis annavad lisaks rulli kasutuskohale ka infot rulli mahutavuse, karva pikkuse ja tekstuuri kohta. 

Super rullide pakendid on musta ja oranži värvitooniga. Classic rullide pakendid on valged oranži aktsendiga. Seeria ja kangamaterjali nimi on alati lihtsasti leitav pakendi ülemises osas Anza Pro logo all.

Pakenditel on ka pildiga näidatud millise pinna rull jätab:

Anza pakendid

 

Rulle võib karva pikkuse järgi jagada kolmeks – pika, keskmise ja madala karvaga. Et saaksid suurema vaevata sobivale pinnale rulli valida, oleme kokku pannud lihtsa tabeli.

VärvirullKarva pikkusSobiv pind
Pika karvaga rull18 – 22 mmKaredam krohv, betoon, tellis, struktuursed pinnad, laed
Keskmise karvaga rull11 – 12 mmKipsplaat, kare puit, sile krohv, seinad

Mida pikema karvaga rull, seda suurema mahutavusega see on. Madalama karvaga rullid on küll väiksema mahutavusega, kuid annavad siledama ja vähemstruktuurse lõppviimistluse.

 

Populaarsed rullid

Oma kohta värvirullide edetabelis on õigusega vallutamas mikrofiiberrull Anza Super Micmex Medium Smooth. Tegemist on kvaliteetse universaalse rullimaterjaliga, mis sobib kasutamiseks kõikidele värvitüüpidele ja pindadele.

Anza    Anza

 

Mikrokiust värvirulliga saab kiiresti värvida suuri pindu, sest rull imab endasse korraga rohkelt värvi. Värv jaotub pinnale ühtlaselt ning veatult.

 

Rullide areng ei piirdu üksnes uute kanga- ja karvamaterjalide väljatöötamisega. Maalritarvikute riiulitel on näha uusi spetsiaalseid rullitüüpe, mis hõlbustavad levinud tööprotsesse, näiteks distantsrull.

Distantsrulliga värvides saad jätta sirge ja sama kõrgusega värvimata triibu seina üles äärde ilma teibi abita.

Anza

Värvirulli kvaliteeti saad visuaalselt hinnata juba poes. Jälgi, et pind oleks ühtlase välimusega, rulli karvad ei ole lahtiselt ning ääred sirged. Kuna tootmisel pole võimalik sada protsenti kõiki kiuosakesi eemaldada siis pese enne esmast kasutamist rulli vee ja seebiga. Nii saad eemaldada üksikud lahtised ebemed rullilt. Katseta ka rulli käepideme mugavust seda käes hoides. Eriti mugavad käepidemed valmistatakse kahekomponentsetena, kus osa pinda on kõvast ning osa pehmemast kummist. Sellist töövahendit on mõnus käes hoida ja see ei libise käest.  Sõltumata värvi headusest ei ole võimalik saada head tulemust kehva töövahendiga. 

 

Tutvu värvirullidega siin

 

Vaata videost, miks valida Anza värvirull

Anza värvirull
Vaata videot
Anza värvirull

Rulli valimisel tasub nõu küsida värvimüüjalt.

Asjatundlikku nõu saab küsida ka tasuta Värviliinilt 12011. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com

Värviliin on avatud E-R 9.00-17.00. Kõne on helistajale TASUTA

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color