Veepõhiste värvide eelised

 

Oleme Vivacolori värvide arendamisele pööranud suurt tähelepanu. Veendumaks värvide kvaliteedis, kestvuses, keskkonna- ja tervisesõbralikkuses, oleme neid testinud nii kohalikes kui ka rahvusvahelistes laborites. Teostatud uuringud näitavad, et Vivacolori veepõhised siseviimistlusvärvid on väga kvaliteetsed ning vastavad rangetele keskkonna- ja kliimasäästlikkuse nõuetele ning neid toodetakse jätkusuutlikul viisil.

Annikfamily
Foto: @annikfamily

Tänapäeval on veepõhiste siseviimistlusvärvide tootmisel kasutatav tehnoloogia jõudnud lahustipõhiste värvide tootmistehnoloogiast isegi paar sammu ettepoole. Kuna ühiskond liigub selles suunas, et kemikaalid, millega inimesed sageli kokku puutuvad, sh värvid, oleksid võimalikult tervise- ja keskkonnasõbralikud, on värvilaborid keskendunud just veepõhiste värvide arendamisele ning täiustamisele.

 

Lahustipõhistes värvides kasutatakse lahustina enamasti lakibensiini, veepõhistes värvides aga vett. Kui värv kuivab, siis lahusti eraldub õhku. Veepõhise värvi puhul aga aurustub ruumi vaid vesi. Värvipinna kvaliteet ehk lõpptulemus on sama, sest pärast vee aurustumist jäävad värvitud pinnale samad koostisosad, mis lahustipõhise värvi puhul – pigment ja sideaine.

 

Lahustit sisaldavast värvist aurustuv lahusti võib tekitada peavalu, peapööritust ja väsimust, ruum, kus seda värvi kasutatakse, lõhnab tugevalt lahusti järgi üsna pikalt. Vaatamata nimetatud ebamugavustele tundub lahustipõhine värv siiski paljudele kindlam valik, kuna usutakse, et lahusti annab värvile kestvuse ja tugevuse. 

Veepõhiste värvide peamised eelised:

  • Veepõhised värvid on peaaegu lõhnatud, mistõttu on võimalik äsja värvitud ruume kasutama hakata palju kiiremini kui lahustipõhiste värvidega värvitud ruumide puhul – mõnel juhul praktiliselt kohe pärast värvimistööde lõpetamist.
  • Töövahendeid on lihtne puhastada, sest need saab puhtaks pesta veega ilma kemikaale kasutamata.
  • Veepõhised värvid sisaldavad minimaalselt lenduvaid ühendeid (LOÜ/VOC värvipurgil) ning sobivad seetõttu laste- ning magamistubade värvimiseks ning ei tekita ärritusnähte ka ülitundlikele inimestele.

 

Tutvu toodetega siin

 

Tähelepanu! Tavaliselt saab eelnevalt lahustipõhise värviga värvitud pinna üle värvida veepõhise värviga ilma, et pinda tuleks eelnevalt spetsiaalselt töödelda. Veepõhist pinda lahustipõhise värviga ülevärvimisel tasub aga olla ettevaatlik, kuna värvitud pind võib hakata pragunema.

Green Line

 Kuidas tunda ära veepõhist värvi?

 

h2o-blue_400x400.jpg

   

   Värvipurgi esiküljelt leiate veepõhist värvi tähistava H₂O piktogrammi,

   samuti on see info ära toodud purgi küljel oleval sildi tekstis.

 

 

 

 

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com.

Värviliin

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color