Söögitoa sein sai uue kuue

 

Kui tunned, et praegune kodu vajaks värsket ja trendikat värvisõõmu, siis võib piisata vaid ühe seina ülevärvimisest. See on lihtne ja kiire viis märkimisväärse muudatuse tegemiseks. Vaata, kuidas veidi lagedana tunduv heledate seintega söögituba sai vaid mõne tunniga hubaseks ja efektseks tänu ühe seina ülevärvimisele.

 

Söögituba enne ja pärast

Söögituba enne
Söögituba enne
Söögituba pärast
Söögituba pärast

Kodu omanik valis kahe tooni vahel - sinepikarva kollane ja tumeroheline. Selleks, et lõplik valik teha, sai toonitud väike purk Color Test värvi ning toonid A3 paberi peale välja värvitud. Nii sai toone vaadelda muude sisustusdetailide ja tekstiilidega koos ning erinevas valguses. Valituks sai Tikkurila Symphony värvikaardilt tumeroheline toon M494.

"Alguses proovisin sinepikarva värvitooni V396, lasin toonida Color Testi. Ei olnud päris õiget tunnet. Siis valisin järgmise tooni, tumerohelise N494 Nephrite ja tegin veel ühe Color Testi purgikese. See toon osutus liiga tumedaks, sest must seinakell ei paistnud enam tumeda seina pealt välja. Lõpuks võtsin Symphony kaardist N494 lehe pealt ühe tooni heledama M494 ja otsustasin selle kasuks," räägib kodu omanik sobiva värvitooni valikutest.

 

Nõuanne! Ära värvi Color Test värvitooni otse seinale, sest ülevärvides jääb varemvärvitud koht näha. Arvesta sellega, et värvitoon on alati seinal tumedam, kui ta värvikaardis tundub, sest seda on palju rohkem. Seetõttu vali pigem oma lemmiktoonist üks toon heledam värvitoon ja lõpptulemus saab just selline nagu ettekujutasid.

 

Tutvu värvikaartidega siin

Color Test
Color Test värvipurk

Wall 7Esmalt pesti sein Vivacolor Special Clean puhastusvahendiga. Pesemine on oluline, et eemaldada pinnalt mustus ja rasvad. Sein värviti veepõhise mati Wall 7 seinavärviga, mis on hea pestavuse ja kattevõimega. Tooniks valiti tumeroheline M494 Tikkurila Symphony värvikaardilt.

Seina värvimisel kasutati Anza Micmex mahukat seina- ja laevärvirulli, millega on lihtne saada ühtlast pinda. Abiks oli ka pikendusvars.

Esmalt tuleb väikese rulliga värvida seina ääred ja pistiku ümbrused, seejärel suure rulliga kogu sein. Värvida tuleb kaks kihti. Üks kiht kuivab u 1-2 tundi ning kogu töö ettevalmistus- ja koristustöödega saab valmis u. poole päeva jooksul.

 

Tutvu kvaliteetsete Anza maalritarvetega siin

 

Vivacolor seina värvimine
Vivacolor seina värvimine väikese rulliga
Vivacolor seina värvimine suure rulliga

Vaata järele Kanal 2 Kodustiili saatelõiku, kus heledate seintega söögituba sai vaid paari tunniga hubasemaks ja trendikamaks.

 

Vaata siin

Vaata videot
Söögitoa seina värvimine
et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color