Sisevärvimise nõuanded

 

Kodu värvimine ja erinevate pindade viimistlemine sujub tõrgeteta, kui Sul on head töövahendid ja selged tööjuhendid. Iga juhendi juures soovitame ka tooteid, mida kasutada.

Tutvu Vivacolori värviekspertide poolt koostatud tööjuhenditega ja vaata ka sisevärvimise õppevideoid - sealt leiad nii juhiseid värvimistöödeks kui inspiratsiooni.

Kui tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

 

 

 

Enne värvima hakkamistee_vivacolor-marimell_30.jpg

✔ Loe alati enne kasutamist juhiseid toote etiketilt.

 

✔ Värvitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur +5 °C kuni +28 °C, suhteline õhuniiskus alla 80%. Värvimise ajal väldi tuuletõmbust ja kõrget temperatuuri (üle +28 °C).

 

✔ Uksi värvides eemalda või kata käepidemed ning kaitse mittevärvitavaid pindu. Ust värvides paigalda ukse alla kiil. Profiiliga ust värvides, värvi kõigepealt sisemised osad ja siis ümberolevad osad.

 

✔ Töödeldes puidu pinda poolläbipaistva tootega, sõltub lõplik toon puidu liigist, kõvadusest ja algsest toonist ning töötlemise kordade arvust. Tee proovitöötlus!

 

✔ Kasutades töötlemiseks poolläbipaistvat toodet, töötle pind alati korraga puidusüü suunas, selliselt saavutad ühtlase tulemuse.

 

✔ Suurel tasapinnal võid värvi kanda pinnale kõigepealt mohäärrulliga ning seejärel tasanda pintsliga.

 

Värvimise ajal

ee_vivacolor-marimell_46.jpg✔ Sega toodet korralikult enne kasutamist ja kasutamise ajal.

 

✔ Kuiv õhk võib põhjustada liiga kiiret vesialuseliste värvide kuivamist värvimise ajal, seetõttu väldi väga kuuma ja kuiva ilmaga seinte värvimist siseruumides.

 

✔ Pane pintsel või rull kilekotti ning sulge see korralikult, nii saad neid kasutada jälle, kui värvid järgmisel päeval.

 

✔ Kasuta kvaliteetseid töövahendeid. Kvaliteetne pintsel on hea värvimahutavusega, ei jäta pinnale karvu ja värvitud pind jääb ühtlane.

 

✔ Pea meeles, et õige värvitoon tuleb välja alles peale värvi kuivamist.

 

Peale värvimist

✔ Kui toodet jääb järele, sulge kaas hoolikalt. Avatud toode ei talu pikaajalist hoiustamist.

 

✔ Vii vedelad värvijäägid ohtlike jäätmete kogumispunkti. Tühjad ja kuivad purgid suunata ringlusse või viia prügimäele.

 

✔ Peale värvimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest värv saavutab oma lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 1 kuu jooksul. Kui pinda on vaja varasemalt puhastada, tuleb seda teha ettevaatlikult, kasutades vees niisutatud pesukäsna või -lappi.

     

ee_vivacolor_anza_10.jpg

 

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color