Hostelitoa muutumine soodsalt moodsaks

 

Koostöös blogija Brette Lepikuga sündis Saaremaal asuva hosteli muutumisprojekt.

Brette sõber, kelle pere peab Kuressaares pargi ääres väikest Telegraf Backpackers hostelit, kutsus nutikat sisustajat appi hostelitube ägedamaks tuunima. Toad olid küll korralikud, kuid lihtsalt natuke igavad ja vajasid kaasajastamist. Eesmärgiks oli toad lihtsaid vahendeid kasutades trendikaks muuta.

 

Fotod: Brette Lepik

Hostel
Tuba enne ja pärast
Hostel
Tuba enne ja pärast

Brettele anti hosteli omanike poolt vabad käed toonide valimiseks ja kujundamiseks. Peale pikka mõtlemist valiti välja valge (toon F497 Paper) ja tumeroheline (toon N439 Abyss).

Brette plaanis toa värvimisel, et sirge üleminek roheliselt (N439 Abyss) valgele (F497 Paper) võiks olla natuke teistmoodi. Kuna Seinex on nagunii struktuurne, siis ideaalset sirget tulemust oleks peaaegu võimatu saada. Nii tehtigi meelega värvide üleminekujoon vaba käega ja tumerohelise osa kõrgus jäeti 3/4 peale.

 

"Ma pean ütlema, et mulle tegelikult ka meeldivad Tikkurila näidiskaardid. Mo meelest saab nende järgi tavaliselt köige paremini aru millise tooniga tegu ja nimed on ka kenasti abiks," kiidab Brette.

 

Värvikaartidega saad tutvuda siin

Toonid
Tikkurila värvikaardi laastud

Brette plaanis, et teeb kõik tööd paari päevaga ära. Kokku läks muudatuste tegemiseks seitse õhtut.

 

"Kuna laed on toal mega körged, siis tööd oli omajagu palju! Seinad olid helesinised ning seinakatteks seinex (värvitav tapeet). Nii kena, et on olemas söbrannad-söbrad, kes Sul vajadusel appi töttavad, ilma liigseid küsimusi esitamata," tõdeb Brette.

Hostel
Hubane hostelituba tervitab külastajaid
Hostel
Keenia reis inspireeris Brettet toa kujundamisel
Hostel
Killuke müstikat Kuressaares

Töövahendid

Seinte värvimiseks valiti Wall 7, mis on matt veepõhine pestav värv sisetöödeks, hea pestavuse ja kattevõimega. See värv sobib hästi hilisemate kohtparanduste tegemiseks. Lagede värvimiseks valiti Ceiling 3 - täismatt veepõhine laevärv, mis on eriti hea kattevõimega, tasandub hästi ning jätab ideaalse valge pinna.


Seina värvimisel kasutati Anza Micmex pikakarvalist rulli. Seina aluspinda oli kaht erinevat tüüpi: Seinex sai peale neli kihti värvi ja kipsplaat värviti kolmes kihis.

 

Tutvu kvaliteetsete Anza maalritarvetega siin

Hostel
Soodsalt moodne ja veidike müstiline tuba ootab ööbima

"Mul on selline kiiks, et ma pean alati saama mitut sisustuselementi proovida, enne kui otsustan. Seega on mul praktilises kujundamises alati kotitäis igasuguseid asju kaasas! Noh, nagu näha, said proovitud köik postridki, kuid löpuks jäid söelale siiski need kaks etnilist pilti. Töenäoliselt möjutavad mind Keenia reisid veel pikalt," lausub Brette.

 

Kõik, mis piltidel näha, on ostetud kaltsukast või leitud järelturult. Lõpptulemus sai soodsalt moodne!

 

Brette Saar
Fotol Brette Lepik
et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color