Blogija Veronika on perega oma praeguses kodus Tallinna külje all olevas paarismajas elanud neli aastat. Kõik korteri siseseinad olid värvitud valgeks (toon F485 Damask) nagu tihti uusarenduste puhul. Vahelduse ja värskenduse mõtted mõlkusid meeles ning kuna suuri muudatusi ette võtta ei soovitud, siis oli esialgu plaan lapse ja magamistoas üks sein aktsenttooni värvida.

Peale kaalumisi ja võrdlemisi osutus väljavalituks tagasihoidlik soe ja hubane hallikasbeež (V484 Driftwood), mis oleks piisavalt tume, et anda valge kõrval efekti, kuid samas ei oleks muudatus väga suur.

 

Fotod: Veronika (@aegjaruum)

Magamistuba enne
Magamistuba enne
Magamistuba pärast
Magamistuba pärast

 

Sobiva tooni valimine

"Teadsin, et väga erksaid värve me ei taha ja mõte läks liivakarva toonide juurde. Algne nägemus oli natuke kollakam, aga kui ma poes Tikkurila näidiste seina juures värve valima hakkasin, jäi esimesena pihku hoopis V484 Driftwood tooni kaart. Kokku tulin poest ära kümnekonna värvikaardiga ja lõpuks läks käiku ikka see, mis poes esimesena silma jäi," on Veronika oma valikuga rahul.

 

Driftwoodi toon on natuke modernsem ja moodsam, põhjamaistes kodudes väga levinud. Kui toon oli välja valitud, siis sai Veronika teada, et sobiva tooni valimiseks on olemas Tikkurila Colour Master mobiiliäpp. Peale teiste toonide katsetusi Colour Master äpiga sai Veronika kinnitust sellele, et erksad toonid ei sobi ja Driftwood on õige valik. Tikkurila Colour Master mobiiliäpp on tasuta ja seda saab alla laadida nii AppStore kui Google play rakendustest.

 

"See on kõige ilusam hallikasbeež toon, mis annab olla! Minusuguse värvipelguri jaoks ideaalne, tagasihoidlik, soe, hubane. Värvisime oma magamistoas ja lapse toas ühe seina. Mõlemad toad said kohe uue hingamise. Ühest küljest värskendus ja teisest küljest käin ja ikka vaatan, et justkui oleks need seinad koguaeg seda tooni olnud ja ammu pidanudki olema. Järelikult täpselt õige asi, eksole!" kiidab Veronika tooni valikut.

 

Loe Tikkurila Colour Master mobiiliäpi kohta siit

 

Tutvu värvikaartidega siin

Magamistuba pärast
aegjaruum värvimine

 

Veronika tehtud tööde protsess

🖌 Võtsime kõigepealt ära põrandaliistud. Neid võib loomulikult ka teipida, aga kui liistud on kergesti eemaldatavad, on kindlam liistud ära võtta ja pärast värvimist tagasi panna.

🖌 Tegime ettevalmistused: katsime põranda kilega, teipisime ääred, lülitid jms.

🖌 Pärast ettevalmistusi alustasime servade värvimisega. Selleks kasutasime peenemat Anza pintslit. Kuna värvisime mõlemas toas ühe seina, oli palju niiöelda kriitilisi kohti, kus uus värv vana valgega kokku saab, mis pidi kindlasti ilusad jääma. Seal alati ainult teipimisest ei piisa ja väiksem täpne pintsel on siis kindla peale minek.

🖌 Suurema seinapinna värvisime rulliga kahes kihis.

🖌 Eemaldasime teibid ja puhastasime töövahendid.

 

 

Ajakulu

Iga seina kohta läks koos ettevalmistusega mõni tund. Ühes päevas jõuti värvida ainult üks sein, kuna veebruarikuus ei olnud ka valget aega nii palju, et kogu värvimistöö ikka valges tehtud saaks. Kõiki seinu värviti kahes kihis. Peale esimest kihti tuleb lasta paar-kolm tundi eelmisel kihil kuivada ja samal päeval saab värvida ka teise kihi.

Lapse tuba sai uue tooniga hubasema näo

 

Lapse tuba on majas kõige vähesema päiksega ja isegi muidu soe valge toon Damask jääb seal kuidagi kõledaks. Veronika soovis tuppa natuke soojust juurde tuua, kuid lõpptulemuse võrdlemisi neutraalseks jätta. Lapse toa aktsentseina valiti sama toon (V484 Driftwood) mis magamistuppagi.

Üks sooja hallikasbeeži tooniga üle värvitud sein andis kohe lapse toale hubasust ja soojust juurde.

Lapse tuba enne
Lapse tuba enne
Lapse tuba pärast
Lapse tuba pärast
Töövahendid

Kvaliteetse värvi ja töövahenditega on tulemus ilus ka värvija oskamatusele vaatamata. Minu mees, kes on elus palju seinu värvinud, ütles ka, et kvaliteetse asjaga on kohe lust tööd teha. Minul oli ikkagi alguses hirm, et ma nüüd kohe rikun midagi ära, aga Vivacolori värvi ja Anza rulliga oli nii lihtne värvida ja tulemus jäi ikka ühtmoodi ilus seal, kust värvisin mina (ehk algaja) või minu mees (kogemustega meistrimees). Wall 4 värv ei lõhna peaaegu üldse ja on spetsiaalselt tehtud nii, et oleks ka allergikutele turvaline. Värvitud seinaga toas sai juba samal õhtul rahulikult magada, igasugune värvilõhn oli kadunud,” kiidab Veronika.

 

Lapse toa ja magamistoa aktsentseinad värviti üle Wall 4 seinavärviga, mis jätab sametise täismati pinna, peidab väiksemad ebatasasused ja lõpptulemus jääb veatu. Wall 4 kuulub Green Line sarja, millele on antud Eesti Allergialiidu tunnustus ja Põhjamaade Ökomärgis. Täismatt värv jätab seintele väga mõnusa tekstuuri, kerge rullimuster on lähedalt vaadates täiesti aimatav ja lisab värvile veel natuke sügavust.

Wall 4

 

Veronika kasutas värvimisel kvaliteetseid Anza pintsleid ja värvirulleKasutusel olid Anza Elite Flat pintsel ja Platinum Micmex värvirull. 

 

Vali Vivacolor seinavärvid välja siit

 

Tutvu Anza maalritarvetega siin

 

Anza
Magamistuba

 

Veronika nipid ja nõuanded teistele värvijatele

🖌 Värvi päevavalguses. Kõige pimedamatel kuudel (umbes novembrist jaanuarini) ei soovita värvida. Veebruari teises pooles oli juba piisavalt valgust, aga kohati tuli oma plaanid ümber teha, kui parasjagu oli ilm pilvine, kui olime plaaninud värvida.

🖌 Enne värvima asumist teibi hoolikalt servad ja ääred. Kui on võimalik, eemalda värvimise ajaks ka põrandaliistud.

🖌 Vooderda värvivann kilega ja siis vala värv sinna peale. Nii ei saa alus ise üldse värviseks ja seda ei pea pesema. See tähendab, et pärast ei saa köök või vannituba värvipritsmeid täis.

🖌 Värvida tuleks alati ülevalt alla, kasuta pikendusvarrega värvirulli. Kui värvid seina mitmes osas, näiteks ülemise seinapoole enne ja seejärel alumise, siis võib keset seina jääda triip.

🖌 Nurgad ja servad on hea värvida 50 mm laiuse pintsliga, mis sobib kõigi värvitüüpide jaoks ja mis on teinekord hea ka väiksemate tööde, nt mööbli värvimiseks. Veronika kasutas Anza pintslit, mis tegi töö täpselt ja korralikult ära. 

🖌 Kui värvid heledamat seina tumedamaks, siis piisab kahest kihist. Kui värvid tumedamat heledamaks, siis ma soovitaks küll enne näiteks Vivacolori Värviliinilt nõu küsida, kuidas sellisel juhul värvikoguseid arvestada. Värviliin on tasuta värvialane konsultatsioon, helista 12011.

🖌 Nõuanne algajatele maalritele: ärge ehmuge, kui vedel värv alguses purgis täiesti "vale" tundub. Õige toon tulebki esile alles pärast kahte kihti ja kuivamist. 

 

Ma olen nüüd nii vaimustuses oma uutest seintest! Lõpptulemus sai soe ja hubane, ” on Veronika lõpptulemusega rahul!

 

Autorist

 

aegjaruum Veronika
Fotol Veronika @aegjaruum

Veronika on elustiiliblogija, kes huvitub sisekujundusest, fotograafiast ja isetegemisest. Ta on jätkusuutliku elustiili pooldaja ja enamus kodus olevast sisustusest on vanakraamipoodidest pärit.

 

Tutvu Veronika blogiga siin

 

Uudista Veronika @aegjaruum Instagrami kontot siit

 

 

Vaata ka värvimise tööjuhendeid

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color