Miks eelistada allergeenideta värve?

Meie päikesevaeses kliimas veedame enamiku ööpäevast siseruumides. Sestap oleme just nii terved, kui tervislikku õhku seal sisse hingame. Oma kodus on õige sisekliima loomine suuresti meie endi kätes, teha tuleb vaid õigeid valikuid.

 

Vanasti oli nii. Esimesel septembril läksid lapsed, lilled peos, värvilõhnalisse koolimajja. Seda kujundit rõhutati kui õnneliku lapsepõlve sümbolit. Värskest remondist johtuv värvilõhn kestis päevi, mõni laps ehk aevastas ja nuuskas nina.
Paraku kasvab tänapäeval allergikute arv jõudsalt ja koos sellega ka meie kõigi terviseteadlikkus.

Allergoloogid soovitavad siseruumide kujundamisel pöörata erilist tähelepanu ehitus- ja viimistlusmaterjalidele. Need ei tohiks eritada mingeid lõhnu ega mikroosakesi. Samuti peaksid kõik pinnad olema kergesti puhastatavad. Kõige ohustatum grupp, kes nende reeglite eiramise puhul kannatavad, on allergikud, lapsed, rasedad ja vanemad inimesed.

Green Line seeria

Valime värvitooteid

Üht-teist arvame me kõik tervislike materjalide valikutest teadvat. Näiteks seda, et värvitud seinapind on allergiavabam kui tapeeditud. Ja et veepõhine värv on tervisele ohutum kui lahustipõhine värv.

Kui kodust maalritööd tehakse harva või väikestel pindadel, siis elukutselised maalrid teevad oma igapäevatööd kaheksa tundi päevas. Seega võib need ametimehed ja –naised terviseriski pingereas lausa esiritta seada. Tikkurila Eesti tehases alustati tervisele võimalikult ohutute värvide tootearendusega juba 2011. aastal. Eesmärgiks seati allergikutele ohutud värvid, mis oma kasutamisomadustelt ja kvaliteedilt tavapärastele värvidele alla ei jääks.


„Veepõhised, lõhnatud, lihtsasti kasutatavad, kulumiskindlad, suurepärase katvusega – just sellised omadused on täna kõigil Green Line seeria sisevärvidel,” räägib AS Tikkurila laborijuhataja Artur Telling.

 

Nii maalritöö käigus kui ka kuivanuna ei lendu keskkonda mikroosakesi ja värvitud pinnad on kergesti puhastatavad. On madalama, kõrgema läikega värve, millega saab katta seinu, lagesid, põrandaid, mööblit, radiaatoreid. Abistamaks iga maalritöö kavandajat värvide valikul, on tööpäeviti kell 9-17 avatud VÄRVILIIN. Helistades tasuta numbril 12011, võib küsida kõike värvidesse puutuvat. Võid saata ka e-kirja aadressil varviliin@ppg.com.

Värviliin

 

Värvikauplustest saab soetada 0,45-liitrise väikepurgi Vivacolori Color Test, millega kaupluses segatud värvitooni väiksemal pinnal katsetada. Kui jäädakse lähedase värvitooni juurde, siis hilisem ülevärvimine ei tekita probleemi.

 

Tutvu Green Line veepõhiste värvidega siin

Lastetuba
Lastetuba

Allergialiidud tunnustavad

Vivacolor Green Line värvid on tervisele ohutud ja heaks kiidetud Eesti, Läti ja Leedu allergialiitude poolt. Eesti Allergialiidu tunnustus ja Põhjamaade Ökomärgis (Luigemärk) värvipurgil annavad tunnistust, et nende värvide tootmisprotsess on alates tooraine soetamisest kuni värvi purki jõudmiseni hoolikalt reguleeritud ja range kvaliteedikontrolli on läbinud nii tooraine kui ka valmis värvid.

    Allergialiit  

 

Värvipurkidelt leiab ka märgise PIR ehk Post Industry Recycling, mis annab märku, et plastpakend koosneb 40% taaskasutatud plastist ehk on keskkonnasäästlik.

PIR ikoon

 

 

 

 

 

Allergiateta tulevik

Kas ühel heal päeval teevad kõik kliendid ja värvitootjad vaid ühe ja ainsa valiku: allergeenideta värvid? See pole sugugi lootusetu unistus. Mida rohkem kasvab inimeste teadlikkus toodete koostise osas ja mida rohkem hakkavad nad otsima värvipurkidelt allergialiitude tunnustust ja keskkonnasäästlikkust kinnitavaid märke, seda sagedamini hääletavad nad oma valikuga niisuguste värvide kasuks.


„Allergeenideta värvidega ei ravi me ühtegi haigust,“ rõhutab Telling. „Küll aga saame pakkuda elukeskkonda, kus tervislikumalt elada.“

Tervisele ohutud sisevärvid
et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color