Kuidas valida värvitooni?

 

Mäletame aegu, kui kaupluses tuli endale sobiv värv valida 10-20 värvitooni seast. Tänapäeval on pilt täiesti muutunud – igal värvitootjal on pakkuda suurel hulgal erinevaid värvitoone, mis jagunevad värvikaartidesse. Tikkurilal on valikus ~50 000 erinevat värvitooni.

Loe altpoolt värvitooni valimise nõuandeid.

Kuidas valida värvitooni
elutuba

Siin on Sulle viis nõuannet, kuidas valida värvitooni

1. Tee endale moodboard

Esimese asjana, loo moodboard. Võta appi Pinterest, Instagram ja ajakirjad ning kogu kokku pilte ruumidest ning sisustuselementidest, mis Sulle meeldivad. Seejärel vaata oma valik üle ja Sa näed, millist värvitooni oled enim eelistanud ning millist meeleolu see loob.

Missugune on Sinu stiil? Mis sobib ühele, ei pruugi tingimata kõigile meeldida. Toa värvivalikut planeerides mõtle sellele, mis toonid Sulle meeldivad ja mis sobivad kõige paremini Sinu stiiliga, mis värvitoon loob meeldiva ja rahuloleva tunde. See on Sinu kodu – muuda see oma kuningriigiks.

 

2. Vali lemmik värvitoon

Vali oma moodboard`ist lemmik välja. Keskendu sellele värvile üldiselt, aga ära veel valikut kitsenda ega määra täpset tonaalsust või intensiivsust.

 

3. Vaatle värvitoone toas, kus plaanid värvida ja arvesta valgusega

Vali värvitoonid selles kohas, kus hakkad seda kasutama, toas oleva mööbli, tekstiili ja valgustuse juures. Mõtle, mis tundeid see toon Sinus tekitab ja kuidas see sealses keskkonnas paistab. Kas Sa eelistaksid heledamat või tumedamat, külmemat või soojemat varianti? Vaata, kuidas toonid muutuvad erinevas valguses.

Milline on valgustus ruumis? Valgus ja värvitoonid koos loovad toa meeleolu. Kas tahad oma tuppa jahedat ja rahulikku või sooja pehmet tunnet? Kui kujutad selgelt ette, mis tunnet tahad luua, võid liikuda edasi õige värvitooni valimise juurde.

Kui valikusse on jäänud vaid paar tooni, tee lõplik valik. Heaks reegliks on valida veidi heledam ja mahedam võrreldes esialgse tooniga.

 

4. Vali õige värv vastavalt ruumi otstarbele ja tee otsus, kas soovid läikivat või matti tulemust

Vali värvitoode vastavalt ruumi otstarbele. Vaata lehel olevast tabelist üldist soovitust kodukujundajale seinavärvide ja laevärvide valimisel erinevatesse ruumidesse. Tee oma valik vastavalt soovitud läikeastmele, pööra tähelepanu toodete erinevale pesemis- ja kulumiskindlusele ning märgistele. 

Läikeastet valides pea meeles, et poolmatt pind talub puhastamist paremini kui täismatt. Kui peres on väikseid lapsi või koduloomi, siis on soovitatav valida värvi läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal.

 

5. Tee proovivärvimine

Vali värvitoon endale ja oma perele, mitte teistele. Toonidega võib julgesti mängida ja seinad ei pea igaveseks sama värvi jääma. Värvitooni saab alati muuta, kui stiil ja maitse muutuvad.

Et olla täiesti kindel, või kui Sa ei suuda langetada valikut kahe tooni vahel, värvi välja väike pind seinal, mida oled mõelnud värvida ning jälgi tooni muutumist erinevas valguses läbi päeva. Pea meeles, et valesid valikuid ei ole - igaühel on erinev stiilitunnetus ja maitse.

 

NÕUANNE! Parimaks tulemuseks on vaja alati vähemalt kaht kihti värvi.

 

 

Katseta värvitoone virtuaalselt!

Värvitooni valimisel on abiks Tikkurila Colour Master mobiiliäpp, mis on loodud kasutamiseks kõigile, kes planeerivad värvimistöid ja valivad ning kombineerivad värvitoone nii sise- kui välispindadele. Äpp pakub rohkelt inspiratsiooni ja ideidEestikeelne äpp töötab nii Apple kui Android nutitelefonides. 

Mida saab äpis teha?

  1. Tee äpiga oma toast või majast pilt, vali soovitud värvitoon ja vaata kuidas see Sinu kodu seintel või fassaadil võiks välja näha. Katseta ja proovi erinevaid värvitoone ning värvilahendusi enda tehtud fotol. 
  2. Kui sa näed kuskil lahedate toonidega interjööri või maju, siis tee pilt, laadi äppi ja see pakub sulle nendest toonidest lähimad värvikoodid Tikkurila värvikaardist. 

Vaata täpsemalt, kuidas uut mobiiliäppi endale alla laadida, milliseid võimalusi see pakub ning lihtsat kasutusõpetust Tikkurila kodulehelt

Kuidas valida värvitooni?
Kuidas valida värvitooni?
Kuidas valida värvitooni?

Testi värvitooni enne värvimist

Color Test
Color Test väikepurk värvi testimiseks

Kui värvitoonide lai valik võtab nõutuks või ole päris kindel lõplikus tooni sobivuses, siis on heaks abimeheks Color Test väikepurk. 0,45L on paras kogus värvi, et valitud toon kodus väiksemale pinnale välja värvida ning veenduda selle sobivuses.

Vaatle värvitud pinda erinevas valguses ja kellaajal ning tunneta värvitooni sobivust teiste ruumis olevate esemetega.

 

NB! Värvitoon purgis võib erineda sinu valitud toonist. Värv muudab oma tooni kuivades.

 

 

Kui Sul on küsimusi, siis kirjuta meile

Sise- ja välisvärvidele on eraldi värvikaardid

 

Peamised Tikkurila sisevärvikaardid on Tunneta Värvi (Feel the Color) ja Symphony.

Välisvärvikaartidesse on valitud ilmastikumõjudele hästi vastupidavad (mitte pleekivad) välisvärvitoonid. Valiku lihtsustamiseks on Tikkurila värvikaardid jaotatud vastavalt pinnale või värvitüübile. Nii on näiteks puitpindade jaoks sobilikud populaarsed värvitoonid Tikkurila puiduvärvide värvikaardil, kivipindade värvitoonid vali aga Tikkurila kivipindade värvikaardilt. Tikkurila Facade 760 välisvärvide kollektsioonis on aga 760 katvat värvitooni kõikidele välispindadele sõltumata aluspinnast – nii puit-, metall- kui ka kivipindadele.

 

Vivacolori värve saab lisaks Tikkurila värvikaartidele toonida ka rahvusvahelistele standarditele RAL ja NCS vastavate värvikaartide järgi.

 

Vaata kõiki värvikaarte siit

Tunneta Värvi värvikaart
Tunneta Värvi värvikaart
Symphony värvikaart
Symphony värvikaart

Mida tähendab A- ja C-alusvärv?

 

Värvikaartides olevad toonid jagunevad A- ja C-alusvärvi toonideks: 

  • A-alusvärvi toonid on heledad
  • C-alusvärvi toonid tumedad.
  • Värve toodetakse kas valgena (A-alusvärv) või läbipaistvana (C-alusvärv). Toonimisel lisatakse õigele alusvärvile toonimispastasid, et saavutada vajalik toon.

Kui valid värvikaardist A-alusvärviga värvitooni, tuleb toonimiseks võtta A-tähisega värvipurk. Alusvärvi tähiseks võivad olla ka muud tähekombinatsioonid, näiteks kivipindade toodetel MAP, LAP jt. Juhul, kui tootel pole märgitud alusvärvi tähist, võib olla tegemist kas mittetoonitava valge tootega või valmistooniga (hall, pruun jt).

Toonimiseks sisestatakse väljavalitud tooni number toonimismasina süsteemi. Toonimismasin lisab värvile vastavalt toonimisretseptuurile õiges koguses ja õiget tüüpi toonimispastasid. Seejärel aitab segisti või raputaja toonimispastal ja värvil seguneda, mille tulemusel saavutatakse värvikaardile vastav värvitoon. Kui värvi jääb puudu, saab koodi abil täpselt sama tooni värvi juurde segada.

 

Loe siit, miks soovitame kasutada veepõhiseid sisevärve

 

Alati saab head nõu värviosakonna müüjalt või Värviliinilt!

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com. Värviliin vastab E-R kl 9-17. 

Värviliin

 

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color