Kuidas valida värvitooni?

 

Mäletame aegu, kui kaupluses tuli endale sobiv värv valida 10-20 värvitooni seast. Tänapäeval on pilt täiesti muutunud – igal värvitootjal on pakkuda suurel hulgal erinevaid värvitoone, mis jagunevad värvikaartidesse. Tikkurilal on valikus ~50 000 erinevat värvitooni. Loe värvitooni valimise nõuandeid.

Elutuba

Siin on Sulle viis nõuannet, kuidas valida värvitooni

1. Missugune on Sinu stiil?

Mis sobib ühele, ei pruugi tingimata kõigile meeldida. Toa värvivalikut planeerides mõtle sellele, mis toonid Sulle meeldivad ja mis sobivad kõige paremini Sinu stiiliga, mis värvitoon loob meeldiva ja rahuloleva tunde. See on Sinu kodu – muuda see oma kuningriigiks.

 

2. Valgustus

Milline on valgustus ruumis? Valgus ja värvitoonid koos loovad toa meeleolu. Kas tahad oma tuppa jahedat ja rahulikku või sooja pehmet tunnet? Kui kujutad selgelt ette, mis tunnet tahad luua, võid liikuda edasi õige värvitooni valimise juurde.

 

3. Vaatle värvitoone toas, kus plaanid värvida

Vali värvitooni selles kohas, kus seda hakatakse kasutama, toas oleva mööbli, tekstiili ja valgustuse juures. Mõtle, mis tundeid see toon Sinus tekitab ja kuidas see sealses keskkonnas paistab.

 

4. Läikiv või matt?

Kui peres on väikseid lapsi või koduloomi, siis on soovitatav valida värvi läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal. Poolmatt pind talub puhastamist paremini kui täismatt.

 

5. Katseta!

Vali värvitoon endale ja oma perele, mitte teistele. Toonidega võib julgesti mängida ja seinad ei pea igaveseks sama värvi jääma. Värvitooni saab alati muuta, kui stiil ja maitse muutuvad. Muuda või lisa toone vastavalt omaenda sisetundele. 

 

Katseta värvitoone virtuaalselt!

Värvitooni valimisel on abiks Tikkurila Colour Master mobiiliäpp, mis on loodud kasutamiseks kõigile, kes planeerivad värvimistöid ja valivad ning kombineerivad värvitoone siseseintele. Äpp pakub rohkelt inspiratsiooni ja ideidEestikeelne äpp töötab nii Apple kui Android nutitelefonides. 

Mida saab äpis teha?

  1. Tee äpiga oma toast pilt, vali soovitud värvitoon ja vaata kuidas see Sinu kodu seintel välja võiks näha. Katseta ja proovi erinevaid värvitoone ning värvilahendusi enda tehtud fotol. 
  2. Kui sa näed kuskil lahedate toonidega interjööri, siis tee sellest pilt ja äpp pakub sulle nendest toonidest lähimad värvikoodid Tikkurila värvikaardist. 

Vaata täpsemalt, kuidas uut mobiiliäppi endale alla laadida, milliseid võimalusi see pakub ning lihtsat kasutusõpetust Tikkurila kodulehelt

Kuidas valida värvitooni?
Kuidas valida värvitooni?
Kuidas valida värvitooni?

Testi värvitooni enne värvimist

Color Test
Color Test väikepurk värvi testimiseks

Kui värvitoonide lai valik võtab nõutuks või ole päris kindel lõplikus tooni sobivuses, siis on heaks abimeheks Color Test väikepurk. 0,45L on paras kogus värvi, et valitud toon kodus väiksemale pinnale välja värvida ning veenduda selle sobivuses.

Vaatle värvitud pinda erinevas valguses ja kellaajal ning tunneta värvitooni sobivust teiste ruumis olevate esemetega.

 

NB! Värvitoon purgis võib erineda sinu valitud toonist. Värv muudab oma tooni kuivades.

 

 

Kui Sul on küsimusi, siis kirjuta meile

Sise- ja välisvärvidele on eraldi värvikaardid

 

Peamised Tikkurila sisevärvikaardid on Tunneta Värvi (Feel the Color) ja Symphony.

Välisvärvikaartidesse on valitud ilmastikumõjudele hästi vastupidavad (mitte pleekivad) välisvärvitoonid. Valiku lihtsustamiseks on Tikkurila värvikaardid jaotatud vastavalt pinnale või värvitüübile. Nii on näiteks puitpindade jaoks sobilikud toonid kogutud Tikkurila puiduvärvide värvikaarti ja kivipindade värvitoonid leiad Tikkurila Facade välisvärvikaardist.

 

Vivacolori värve saab lisaks Tikkurila värvikaartidele toonida ka rahvusvahelistele standarditele RAL ja NCS vastavate värvikaartide järgi.

 

Vaata kõiki värvikaarte siit

Tunneta Värvi värvikaart
Tunneta Värvi värvikaart
Symphony värvikaart
Symphony värvikaart

Mida tähendab A- ja C-alusvärv?

 

Värvikaartides olevad toonid jagunevad A- ja C-alusvärvi toonideks: 

  • A-alusvärvi toonid on heledad
  • C-alusvärvi toonid tumedad.
  • Värve toodetakse kas valgena (A-alusvärv) või läbipaistvana (C-alusvärv). Toonimisel lisatakse õigele alusvärvile toonimispastasid, et saavutada vajalik toon.

Kui valid värvikaardist A-alusvärviga värvitooni, tuleb toonimiseks võtta A-tähisega värvipurk. Alusvärvi tähiseks võivad olla ka muud tähekombinatsioonid, näiteks kivipindade toodetel MAP, LAP jt. Juhul, kui tootel pole märgitud alusvärvi tähist, võib olla tegemist kas mittetoonitava valge tootega või valmistooniga (hall, pruun jt).

Toonimiseks sisestatakse väljavalitud tooni number toonimismasina süsteemi. Toonimismasin lisab värvile vastavalt toonimisretseptuurile õiges koguses ja õiget tüüpi toonimispastasid. Seejärel aitab segisti või raputaja toonimispastal ja värvil seguneda, mille tulemusel saavutatakse värvikaardile vastav värvitoon. Kui värvi jääb puudu, saab koodi abil täpselt sama tooni värvi juurde segada.

 

Loe siit, miks soovitame kasutada veepõhiseid sisevärve

 

Alati saab head nõu värviosakonna müüjalt või Värviliinilt!

☎️ Helista Värviliini numbrile 12011. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@tikkurila.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color