Fassaadi värvimise eesmärgiks on esmalt visuaalne välimus, kuna me kõik tahame elada ilusas kodus. Teisalt on fassaadi värvimise ülesanne kaitsta meie maja ilmastikutingimuste mõjude eest, et meie maja säiliks aastaid kaunis ja tema eluiga oleks pikk. Lisaks soovime, et värv meie majafassaadi seinal püsiks kaua ilus ja värske, kuna fassaadi renoveerimistööd eeldavad nii ajalist kui rahalist investeeringut. Vivacolor Villa lasuurvärvid kaitsevad puitu vähemalt 15 aastat.

 

Loe Vivacolor Villa värvide kohta siit

Enne lasuurvärvima asumist tuletame meelde olulised aspektid, millega arvestada:

  • Ilm peab olema kuiv, temperatuur peab olema vähemalt +5 kraadi, parim õhutemperatuur värvimiseks on u. +15 – 20 °C ja õhu suhteline niiskus u. 50%.
  • Otsene päike ja väga kuum ilm raskendavad samuti värvimist, kuna värv kuivab liialt kiiresti ja tulemus võib jääda ebaühtlane.
  • Värvitava fassaadi laudis peab olema kuiv – sellel ei tohiks olla kastet ega vihmapiisku.
  • Enne värvima asumist kata kinni need osad, mida sa ei soovi värvida, nagu näiteks akende ja uste raamid, aknalauad, fassaadil olevad detailid.
  • Fassaadide värvimise puhul on ülioluline ka ohutus. Majadel kõrgemaid ja raskemini ligipääsetavaid osasid värvides järgi kindlasti ohutusnõudeid ning kaitse ennast.

Väga suures osas mõjutavad maja fassaadi värvimise tulemust ja värvipinna kestvust eeltööd. Eeltööde tegemisest rääkisime artiklis „Kuidas puitfassaadi värvimiseks ette valmistada?

Enne värvima asumist vaata ka uute puitfassaadide lasuurvärvimise tööjuhendit.

 

Sobiva värvitooni valimiseks kasuta Tikkurila Colour Master mobiiliäppi

Villa Lasur Akva
Villa Lasur

Puitfassaadi on soovitatav värvida pintsliga. Fassaadivärvimise pintslid on laiad, paksud ning suure mahutavusega.

Esmalt tuleb puitpind puhastada ja kaitsta mittevärvitavad pinnad. Enne värvima asumist sega Villa Lasur Akva puidulasuur hoolikalt läbi. Kanna lasuur pinnale kahes kihis ja jälgi, et palgi otsas saaks korralikult töödeldud.

Pane pintsel veega täidetud purki või kilekotti ning sulge see korralikult, nii saad seda uuesti kasutada, kui jätkad värvimist järgmisel päeval. Kui värvi jääb purki alles, sule kaas hoolikalt, et värv vahepeal ei kuivaks.

Pea meeles, et õige värvitoon tuleb välja alles peale värvi kuivamist.

Jälgi värvitud seina pinna seisukorda ja tee vajalikud hooldustöötlused õigel ajal. Päikese poole olevad lõuna- ja läänepoolsed seinad, mis on suurema koormuse all, võivad vajada hooldustöötlust sagedamini kui teised seinad. Värvitud puitfassaadi hooldustöötluste vahe on pikem kui peitsitud fassaadil.

 

Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid VivacoloriTikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin vastab E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

Vaata videost, kuidas lasuurvärvida uut palkmaja

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color