VillaMaja värvimine on suur ettevõtmine, nii aja kui ka finantside seisukohast ning seetõttu tasub ennast põhjalikult kurssi viia, kuidas ja millega oma maja värvida, et tulemus kestaks võimalikult kaua kaunis.

Parima ning vastupidava tulemuse saad, kui kasutad õigeid tooteid ning teed ettevalmistus- ja värvimistööd õigesti.

Vivacolor Villa tootevalikus on nii puiduvärvid kui ka lasuurid, mis on Eesti kliimas testitud. Villa seerias on tooted puitpindadele alates eeltöödest kuni lõppviimistluseni: puiduvärvid, puidulasuurid, puiduimmuti ja kruntvärv.

 

Vaata Villa kampaaniavideot

 

Kuidas planeerida maja värvimist?

ee_vivacolor-annikfamily-playhouse-10.jpg
Foto: @annikfamily
  • Kontrolli üle puitfassaadi seisukord ning veendu, kas piisab vaid värvimisest või peab ka laudist välja vahetama.
  • Vii ennast kurssi, millised tööetapid (sh ettevalmistustööd) on vajalikud sinu maja fassaadi värvimiseks.
  • Tee nimekiri toodetest ja töövahenditest (värvid, maalritarbed, tellingud jne), mida värvimiseks on vaja.
  • Vali sobiv värvitoode puidupinna (saetud, peensaetud või hööveldatud puit või palk) või soovitud tulemuse järgi (kattev värv või puidustruktuuri nähtavaks jättev puidulasuur).
  • Kalkuleeri värvitava pinna suurus ning arvuta, kui palju värvi selle katmiseks kulub. Toote värvikulu arvutamiseks võid appi võtta värvikalkulaatori, mis on meie lehel iga toote juures eraldi. Näiteks Villa Akva värvikulu kalkulaatori saad siit. NB! Arvuta värvi kulu iga toonitud toote kohta eraldi.
  • Vali majale värvitoonid välisvärvide värvikaardilt. Vajadusel tee proovivärvimine.
  • Kalkuleeri eelarve ning hangi tooted ja abivahendid.
  • Planeeri värvimiseks sobilik aeg. Võta arvesse vajaliku inimressursi või renditeenuse kättesaadavus ning et ilmastikuolud oleksid sobivad. 

NB! Ettevalmistustöödele võib kuluda kuni 75% kogu töödemahust.

 

Planeeri oma värvimistööd ilmaennustuste põhjal

Puitfassaadi on kõige parem värvida varjus kuiva ilmaga ja tuulevaiksel päeval. Töötlemise ja kuivamise ajal peab ümbritseva õhu temperatuur olema vähemalt +10 °C ja suhteline õhuniiskus ei tohi ületada 80%. Optimaalne värvimistemperatuur 18 - 20 °C. Värvitud puidu parim niiskusesisaldus ei tohiks ületada 20%. Kui pind on märg, laske fassaadil kuivada vähemalt 2-3 päeva. Tähtis on, et värvimise ajal ei sajaks vihma ning temperatuur ei langeks järgneva 24 tunni jooksul pärast töö lõpetamist alla nulli. Jälgi ilmateadet!

 

Loe rohkem välisvärvimise nõuandeid siit

 

Villa Ultima
Villa Ultima puidukaitsevärv, toon 604X
Villa Akva
Villa Akva puitmajavärv, toon U105

Villa Akva või Villa Ultima puiduvärv – kumba valida ja miks?

Villa Akva ja Villa Ultima on katvad värvid ja nende põhiomadused on samad – värvipind kestab kaunis kuni 15 aastat, tooted on ilmastikukindlad, kaitsevad puitu efektiivselt UV-kiirguse eest, hülgavad mustust ja vett. Värvimine ei lase niiskusel ega UV-kiirgusel puitu kahjustada ning puitmaterjal kestab kauem. Tooted on väga vähese lõhnaga ja kuivavad mõne tunniga. Mõlemad värvid sobivad puidust eramute, suvilate, saunade, kuuride, aedade, lipumastide, postkastide jm värvimiseks ja on toonitavad tuhandetesse kaunitesse toonidesse.

 

Vali Villa Akva, kui:

- eelistad matti värvipinda;
- aluspinnaks on saetud või peensaetud laudis;
- plaanid varem lahustipõhise värviga värvitud pinda üle võõbata.

Vivacolor Villa Akva

 

 

Villa Akva 31  

 

 

 

 

Vali Villa Ultima, kui:

- soovid poolmatti lõpptulemust;
- tahad puidupinna katta värviga, kuid soovid jätta puidutekstuuri aimatavaks;
- aluspinnaks on sile hööveldatud laudis;
- plaanid teha hooldusvärvimist või üle värvida varem puidulasuuriga töödeldud pinda.

Vivacolor Villa Ultima

 

 

 

Uus kruntvärv puitmajale

Villa Akva Primer on veepõhine akrülaatkruntvärv töötlemata või tööstuslikult krunditd või varem välisvärviga töödeldud puitpindadele välistingimustes (voodrilauad, uksed, aknaraamid, aiad jm) ja sobib kasutamiseks enne Villa Akva puitmajavärviga värvimist. Kruntvärv + pinnavärv tagab värvitud pinna veelgi parema vastupidavuse. Kruntimine moodustab viimistlusvärviga hästi nakkuva pinna ja aeglustab üuidu ekstatiivainete läbiimbumist.

Kruntvärvi saab toonida pinnavärviga sama tooni, vähendades pinnavärvi kulu. Värvi krunditud pind üle Villa Akva värviga 1-2 korda, sõltuvalt aluspinna läbikumavuset ja seisukorrast.

Villa Akva Primer

 

 

 

 

 

Kuidas valida värvitooni?

Kasulik töövahend värvimise planeerimisel on Tikkurila Colour Master mobiiliäpp. Kas otsid inspiratsiooni majafassaadile värvitooni leidmiseks? Või on keeruline otsustada, missugune toon erinevate lemmiktoonide seast valida? Toonide valimine äpi abil on lihtne ja mugav nii fotol kui liitreaalsuses. 

 

Vali värvitoonid Tikkurila Colour Master mobiiliäpiga

 

NÕUANNE! Vali meelepärane puitmaja toon välisvärvide värvikaardilt, sest sellel kaardil olevad toonid on testitud kestma kaunina välistingimustes, ilma et pleegiksid või luituksid. Rohkem infot värvitoonide valimise kohta leiad siit.

 

Välisvärvide värvikaardid leiad siit

 

Vaata värvimise õppevideoid ja värvi lihtsalt!

Uue puitmaja värvimine
Aiamaja värvimine

Lasuurvärvimine ehk peitsimine

Lasuurvärvimine ehk peitsimine veepõhise Villa Lasur Akva või lahustipõhise Villa Lasur tootega on parimaks valikuks siis, kui eesmärgiks on säilitada puidu loomulik ilu või seda veelgi rohkem esile tuua. Lasuurvärvimine jätab poolläbipaistva pinna, kust puidu muster läbi kumab. Lasuur kaitseb efektiivselt puitu niiskuse, päikesekiirguse ja mustuse eest. Puidulasuuridega sobib töödelda fassaadi, aknaid, uksi, aeda ja aiamööblit. Tooted sobivad hästi hööveldatud ja peensaetud puidule ning ka palkpindadele. Laia valiku puidulasuuride toone leiad Tikkurila Valtti peitside ja puiduõlide värvikaardilt.

 

NB! Toonitud lasuur annab puidule oluliselt parema kaitse UV-kiirguse eest kui toonimata toode. Küll aga võib kasutada toonimata Villa Lasur Akva toodet immutina uuel puitpinnal enne Villa Akva või Villa Ultima värviga värvimist. Villa Lasur Akva toodet saad kasutada nii immuti kui lasuurina. 

Villa Lasur
Villa Lasur, toon 5053
Villa Lasur Akva
Villa Lasur Akva, toon 5087

Villa Lasur Akva või Villa Lasur puidulasuur – kumba valida ja miks?

Vali Villa Lasur Akva, kui:

- hakkad võõpama uut või varem veepõhise Villa Lasur Akvaga töödeldud laudis- või palkpinda;
- soovid kasutada sama toodet nii immutamiseks kui viimistlemiseks;
- soovid, et viimistlus jääb matt ja naturaalne ning ei jäta lakitaolist kilekihti;
- on oluline, et toode oleks veepõhine – kuivab kiiresti, on peaaegu lõhnatu ja töövahendid saab puhtaks veega;
- soovid kasutada veepõhist immutit enne katva värviga värvimist.

Vivacolor Villa Lasur Akva

 

 

Ikoon

 

 

 

Vali Villa Lasur, kui:

- soovid töödelda uut puitpinda ja eelistad traditsioonilist lahustipõhist puidulasuuri;
- plaanid viimistleda eelnevalt puidulasuuriga töödeldud pinda, kuid sa ei tea, mis tüüpi lasuuri on pinnal varem kasutatud.

Vivacolor Villa Lasur

Vaata videost, kuidas lasuurvärvida uut palkmaja

Uue palkmaja lasuurvärvimine

Kust saada ideid?

Maja tooni valimiseks tasub inspiratsiooni otsida internetist, ajakirjadest ning Eestimaal ja teistes riikides ringi sõites. Aegumatu on kasutada oma piirkonna kihelkonnatriipe aia, kuuriuste või pingi värvimisel.

 

Vaata kihelkonnavärvide lahendusi

 

Aed

 

Kuidas värvida?

Vivacolor kodulehel on hulganisti videoid ja kasulikke nõuandeid puitmaja värvimiseks ja lasuurvärvimiseks. Värvimise süsteemid on lihtsate skeemidena esitatud Villa brošüüris.

 

Tutvu välisvärvimise tööjuhistega 

 

Vaata välisvärvimise videoid

 

Parimad töövahendid värvimiseks

Anza Platinum Angled Outdoor välistööde pintsel

Platinum Angled Outdoor on Anza uusim ja parim välistööde pintsel, millega värvimine võtab vähem aega, sest pintsel mahutab eriti palju värvi. Selle pintsliga on lihtne värvida kuna pintsel liigub kergelt. Pintsli täiesti uut tüüpi kombineeritud sünteetilised harjased tagavad ühtlase värvikihi ning on väga vastupidavad. Värvides ei teki lihaspingeid, sest pintslil on kaldes ja eriti mugav käepide. Lisaks on spetsiaalne kork, mis hoiab pesemata pintsli kuivamast kuni 2 nädalat.

Pintsel on kasutatav koos Anza pikendusvarrega. Laiused: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

Anza pintsel 1

 

 

Anza Elite Outdoor välistööde pintsel

Elite Outdoor on enimmüüdud kvaliteetpintsel välitöödeks, millel on väga hea värvimahutavus ja kulumiskindlus. Käepide on mugavalt pehme ega libise käest. Saadaval on nii sirge kui kaldes nurgaga mudel. Pintsel sobib kõikidele värvitüüpidele ning on kasutatav koos Anza pikendusvarrega. Laiused: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

Anza Elite Outdoor pintsel

 

Tutvu siin Anza pintslitega

 

Loe, kuidas valida pintslit

Anza Platinum fassaadipintsliga läheb maja värvimine kiiremini!

Värvipass

Laadi alla värvipass ja pane sinna kirja kogu info oma maja värvimise kohta. Pika aja jooksul kipuvad viimase värvimise üksikasjad meelest minema. Täietes värvipssi, säästad end tulevikus vaevast kõike uuesti arvutada ja läbi mõelda. Hoia värvipass alles - prindi see välja või salvesta arvutisse.

 

Kust osta tooteid?

Vivacolori tooteid saad osta meie edasimüüjatelt ehituskaupluses.

 

Leia lähim ehituspood

  

Kui sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Tasuta telefon 12011. Oma küsimuse saad meile saata ka e-kirjaga varviliin@ppg.com.

Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color