Kui plaanid värvida seina või lage, vajad seina- või laevärvi. Tundub lihtne. Tegelikkuses on asi veidi keerulisem kuna erinevaid värvitooteid on poeriiulitel palju. Esmalt tuleks mõelda, milleks ruumi kasutad. Kas tegemist on elu- või magamistoaga, köögi või vannitoaga?

Elu- ja magamistoa seintele, mis ei vaja tihedat puhastamist, sobivad poolmatid ja täismatid seinavärvid, nagu Wall 4, Wall 7  ja Acrylate Matt. Lastetoad vajavad sagedast puhastamist ja seepärast sobivad sinna keskmise läikeastmega puhastatavad värvitooted. Koridori seinad puutuvad sageli kokku pori ja mustusega, mistõttu tuleks esiku seinad katta vastupidava ja kergelt puhastatava poolmati või poolläikiva värviga.

 

Loe siit, kuidas valida värvi vastavalt ruumile ja pinnale

 

Tutvu seinavärvidega siin

Elutuba
Vannituba

Eraldi teema on köögiseinad, millele satub aeg-ajalt ikka toitu, õli ja rasva. Seega vajavad köögiseinad tihedalt puhastamist. Sagedasele pesemisele peavad vastu läikivamad värvid ja kõige paremini spetsiaalvärvid, mis on välja töötatud just köögi seinte jaoks, Vivacolori tootevalikus on selleks Wall 20 ja Vivacolor 12.

Väga oluline on õige värvivalik niisketesse ruumidesse, nagu vannitoad, saunad ja pesuruumid. Pideva niiskuse mõjul võib seal kergesti hakata levima hallitus, seega tuleb seal kasutada spetsiaalseid tooteid, mis selle ära hoiavad. Tikkurila Luja 7, Luja 20 ja Luja 40 on erinevate läikeastmetega niiskuskindlad värvid vannitubade ja tualettruumide seintele.

Laed

Lagede värvimisel on parim valik täismatt värv, mis aitab varjata pinnavigu ja loob tuppa õdusa atmosfääri. Värvitoonina on eelistatuim valge, mis annab ruumile juurde avarust ning hajutab ja peegeldab valgust, nagu sügavmatt valge laevärv Ceiling 2.

Tutvu laevärvidega siin

 

Kui värvivalik on tehtud lähtuvalt ruumist, siis järgmine oluline aspekt, mida toote valimisel jälgida, on kvaliteedimärgised. Märgised tagavad, et tegu on kvaliteetsete ja tänapäevastele nõuetele vastavate toodetega. Vivacolori värvitoodetele on omistatud Eesti Allergialiidu tunnustus ja Põhjamaade ökomärgis (Luigemärk).

Olles läbi mõelnud, kuhu ja milliste omadustega värvi vajad, läheb poes värvi valimine lihtsamalt ja kiiremini. Samuti tagab õige toode ka ilusa ja kauakestva tulemuse.

 

 

Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin vastab E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color