Fassaadi värvimise eesmärgiks on esmalt visuaalne välimus, kuna me kõik tahame elada ilusas kodus. Teisalt on fassaadi värvimise ülesanne kaitsta meie maja ilmastikutingimuste mõjude eest, et meie maja säiliks aastaid kaunis ja tema eluiga oleks pikk. Lisaks soovime, et värv meie majafassaadi seinal püsiks kaua ilus ja värske, kuna fassaadi renoveerimistööd eeldavad nii ajalist kui rahalist investeeringut. Vivacolor Villa värvid kaitsevad puitu vähemalt 15 aastat.
Loe Vivacolor Villa värvide kohta siit
Enne värvimist tuletame meelde olulised aspektid, millega arvestada:
- Ilm peab olema kuiv, temperatuur peab olema vähemalt +5 kraadi, parim õhutemperatuur värvimiseks on u. +15 – 20 °C ja õhu suhteline niiskus u. 50%.
- Otsene päike ja väga kuum ilm raskendavad samuti värvimist, kuna värv kuivab liialt kiiresti ja tulemus võib jääda ebaühtlane.
- Värvitava fassaadi laudis peab olema kuiv – sellel ei tohiks olla kastet ega vihmapiisku.
- Enne värvima asumist kata kinni need osad, mida sa ei soovi värvida, nagu näiteks akende ja uste raamid, aknalauad, fassaadil olevad detailid.
- Fassaadide värvimise puhul on ülioluline ka ohutus. Majadel kõrgemaid ja raskemini ligipääsetavaid osasid värvides järgi kindlasti ohutusnõudeid ning kaitse ennast.
Väga suures osas mõjutavad maja fassaadi värvimise tulemust ja värvipinna kestvust eeltööd. Eeltööde tegemisest rääkisime videos „Kuidas puitfassaadi värvimiseks ette valmistada?“
Enne värvima asumist vaata ka uute puitfassaadide värvimise tööjuhendit.
Enne värvima asumist sega Villa Akva või Villa Ultima värv hoolikalt läbi. Et värvi oleks mugavam võtta, võid värvi valada suurest purgist väiksemasse anumasse.
Puitlaudist on soovitatav värvida pintsliga. Pintsliga värvides surutakse värv pragudesse ning saetud laudise puhul puidukiudude alla. Fassaadivärvimise pintslid on laiad, paksud ning suure mahutavusega. Tööprotsessi kiirendamiseks võib Villa Akva värvi kanda pinnale esmalt rulliga ning seejärel kohe pintsliga üle pintseldada. Jälgi, et värv saaks korralikult puitu hõõrutud ning et värviga oleksid kaetud ka augud, praod, laudise vahed jne. Fassaadi laudu värvitakse 2-3 laua kaupa kogu laua pikkuse ulatuses, et ei tekiks ülemineku rante.
Kui fassaadilaudis värvitud, siis värvitakse nurga piirdeliistud, akna ja ukse piirdeliistud. Piirdeliistude värvimisel ole ettevaatlik, et värv ei satuks juba värvitud seinapinnale. Hea on kasutada abivahendina kattepappi, pahtlilabidat või muud jäigemat plaati. Kui värvi ikkagi satub seinale, siis pühi see koheselt ära ning vajadusel tupsuta need kohad uuesti seinavärviga üle.
Pane pintsel veega täidetud purki või kilekotti ning sulge see korralikult, nii saad seda uuesti kasutada, kui jätkad värvimist järgmisel päeval. Kui värvi jääb purki alles, sule kaas hoolikalt, et värv vahepeal ei kuivaks.
Pea meeles, et õige värvitoon tuleb välja alles peale värvi kuivamist.
Jälgi värvitud seina pinna seisukorda ja tee vajalikud hooldustöötlused õigel ajal. Päikese poole olevad lõuna- ja läänepoolsed seinad, mis on suurema koormuse all, võivad vajada hooldustöötlust sagedamini kui teised seinad. Värvitud puitfassaadi hooldustöötluste vahe on pikem kui peitsitud fassaadil.
Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@tikkurila.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.