Enne kui alustad värvimistöödega, on väga oluline korralik ettevalmistus. Ette tuleb valmistada nii värvitav ruum kui töövahendid, mida vajad tööde teostamiseks.

Esimene ettevalmistusetapp on ruumi ja pindade tühjaks tegemine. Kogu kokku mööbel ja asjad, mida on võimalik eemaldada ning vii need teise tuppa. Kui kogu mööblit toast välja viia ei õnnestu, siis koonda see toa keskele ning kata korralikult kile või vanade kangastega. Kruvi lahti ja võta alla valgustid, pildid, kardinapuud jmt. Mida tühjem on ruum, seda mugavam on tööd teha.

Teine ettevalmistusetapp on mittevärvitavate pindade kinnikatmine. Põranda katmiseks on parim kattepapp, mis imab mahatilkunud värvi endasse. Kilet me ei soovita kasutada, sest see on libe. Värvitava pinnaga külgnevad alad, mööbel, põrandaliistud, kata maalriteibiga. See aitab hoida mittevärvitavaid pindu  puhtana ja töö täpsena.

 

Värvimine

Töövahenditest tasub soetada tolmumask ja kaitseprillid. Tolmumaski kanna pahteldamisel ja lihvimisel. Kaitseprille kasuta nii lagede pahteldamisel, lihvimisel kui ka värvimisel.

Pahteldamistöödeks on vajalikud tööriistad suurem ja väiksem pahtlilabidas, lihvpaber, hari ja tolmuimeja. Lauspahetelduseks vali suurem pahtlilabidas 45 cm, vuukide täitmiseks väiksem kuni 20 cm. Lihvpaberit on vaja pahtelduste lihvimiseks. Hea on kasutada ka lihvimistalda või -klotsi, sest nende abil saad siledama pinna. Peale pahtelduste lihvimist eemalda lihvimistolm harja või tolmuimejaga.

 

Loe ka siit, millised tööd teha enne värvimist

Värvimiseks on vaja erinevaid värvirulle. Laed värvitakse kõrge karvaga rulliga – 22 mm; seintele kasutatakse madalama karvaga rulli – 11 mm, 15 mm või ka 18 mm. Lisaks tuleb tähele panna ka seda, et rullidel on erinevad laiused. Suurte pindade värvimiseks on soovitatav kasutada laia rulli – 25 cm. Samal ajal peab kasutuses olema ka kitsam rull nurkade ja teiste raskemini ligipääsetavate kohtade värvimiseks. Rulliga värvimisel kasuta kindlasti pikendusvart ,isegi kui ulatud värvima, kuna sellega on töö tegemine mugavam ja kiirem. Samuti jääb värvitud pind siis ühtlasem ja ilusam.

Lisaks võiks seinte värvimisel olla käepärast ka pintsel, et värvida need kohad, kuhu rulliga mitte kuidagi ligi ei pääse või kus on rulliga ebamugav töötada. Pese uus pintsel või värvirull enne kasutamist veega läbi pesta, et eemaldada lahtised karvad.

 

Tutvu Anza maalritarvetega siin

 

Värvipurgid on enamasti kergelt avatavad. Samas, mõnda purki on paljaste kätega väga raske avada. Seetõttu võiks panna valmis ka värvipurgi avaja.

Peale värvipurgi avamist sega värv korralikult läbi, ainult raputamisest ei piisa. Kasuta segamiseks segamispulka.

Vala värv enne värvima asumist värvivanni. Otse purgist värvi võttes, jääb seda rullile ebaühtlaselt ning värv hakkab tilkuma. Selleks, et saaksid värvivanni korduvalt kasutada, kata see spetsiaalse kilekattega või kilekotiga. Peale värvitööde lõpetamist lase värvil vannis ära kuivada, seejärel eemalda kile ning vann on jälle puhas ja valmis kasutamiseks.

Lisaks vajad sa veel nuga, et lõigata, kaltsu ootamatute tilkade või plekkide ära pühkimiseks, redelit või pukki, et ulatada kõrgemale, ning  vajadusel ka pikendusjuhet, prožektorit, kui elekter ja valgus tuleb tuua kohale veidi kaugemalt.

Värvipurgid
Foto: marimell

Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin vastab E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color