Kuidas viimistleda märgasid ja niiskeid ruume?

Vannitubades, saunades, pesuruumides ja köökides on niiskus suurem kui teistes eluruumides. Liigne niiskus soodustab mikroobide ja hallituse levikut, mis kahjustavad hoone konstruktsioone ning mõjuvad halvasti ka inimese tervisele. Seetõttu on oluline niiskete ruumide viimistlemisel kasutada selleks spetsiaalselt ettenähtud tooteid – niiskustõkkeid, hüdroisolatsioonimasse, niiskuskindlaid pahtleid ning kindlasti ka niiskuskindlaid värve. Märgade ruumide jaoks mõeldud tooted sisaldavad hallitusvastaseid komponente ja on tavalistest värvidest tugevamad. Selliste värvidega töödeldud pindasid võib korduvalt pesta ja harja või käsnaga nühkida.

 

vannitubaAlustuseks töötle pinnad niiskustõkkega, mis tungib pinda ning muudab selle niiskuskindlamaks. Samuti täidab see ehitusplaatidest seina puhul kruviaugud, vuugid ja praod. 

Peale seda pahtelda pind niiskuskindla pahtliga, et saada sile aluspind värvimiseks. 

Seejärel krundi pind märgadesse ruumidesse mõeldud kruntvärviga. 

Järgmisena täida ülevärvitavad nurgad ja erinevate materjalide ühenduskohad niiskuskindla ja ülevärvitava massiga.

 

Nüüd on õige aeg värvida seina- ja laepinnad niiskuskindla värviga, mis moodustab tugeva ja hõlpsalt puhastatava pinna. Need pinnad, mis ei ole otseses kokkupuutes veega, aga vajavad siiski pidevat puhastamist, nt köögi tasapinna tagused seinad, seinapinnad kraanikausi või pliidi taga, värvi pesemiskindlate seinavärvidega näiteks Wall 20 või Vivacolor 12. Need värvid sobivad ka koridoride, trepikodade jne seintele, kuna seal on määrdumine suurem ja seega vajalik sage puhastamine.

Kui pinnad on värvitud ning kraanikausid jmt paigaldatud, täida seina ja kraanikausi vaheline ühendus niiskuskindla sanitaarsilikooniga, et vältida vee sattumist vahedesse ja pragudesse.

 

Vannitoas hooldusvärvimist tehes pese pinnad kõigepealt spetsiaalsete puhastusvahenditega puhtaks. Peale seda pahtelda, lihvi ja värvi. Vana läikiv ja sile värvipind karesta enne värvimist lihvpaberiga  ning krundi, siis nakkub pinnavärv paremini.

 

Vaata videost, kuidas viimistleda märgasid ja niiskeid ruume

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color