Mõned vanemad hakkavad lapse tuba ehitama ja sisustama juba enne lapse sündi, teised ootavad seni, kuni laps saab paari-kolmeaastaseks. Igal juhul nõuab see ülesanne aega, loovust ja teadmisi.

Kuidas luua lapse tuba nii, et see oleks hubane ja stiilne, kuid samas mugav ja meeldiv ning eelkõige lapse soovidele vastav?

Safariteema lastetoa seintel
Aktsenttoonid seinal peegeldavad safari teemat

Toa idee küpses kaks aastat

 

Toa omanik, väike Hubert, sai kaheaastaselt omale toa. Huberti vanemad kaalusid hoolikalt, kuidas tuba sisustada. Kõik sai alguse Pinteresti sirvimisest ja huvitavate ideede otsimisest. Pinterestist ja Huberti huvidest inspireerituna otsustati tuba kujundada safaritemaatiliselt.

Kõigepealt otsustati, et sein värvitakse kahe aktsenttooniga ja seejärel hakkasid Huberti vanemad otsima seina värvimiseks sobivaid kollakaid ja rohekaid toone. Safari K396 on Tikkurila 2022. aasta värvi kollektsiooni kuuluv soe kollane toon, mis isegi nime poolest peegeldab suurepäraselt ruumi temaatikat. Rohelise tooni valimine võttis veidi kauem aega, kuid peale pikka otsimist sai valitud tumeroheline toon Mermaid V376.

Huberti vanemate jaoks oli uus nii lapse toa sisustamine kui ka seinte värvimine. Ülesanne osutus õnneks lihtsaks ja isegi lõbusaks. Seinad on värvitud täismati Wall 4 seinavärviga, kasutades selleks Anza pintslit ja värvirulli ning paberteipi. Wall 4 sobib väga hästi lastetuppa, sest see on veepõhine ja kergesti puhastatav ning sellele on antud Eesti Allergialiidu tunnustus ja Põhjamaade Ökomärgis.

Iga detail ruumis on sobitatud aktsentseina värvitoonidega
Iga detail ruumis on sobitatud aktsentseina värvitoonidega
Valitud värvitoonid on Tunneta Värvi (Feel the Color) värvikaardilt
Valitud värvitoonid on Tunneta Värvi (Feel the Color) värvikaardilt
Seinal oleva maailmakaardi ja pikkusemõõtja värvitoonid on aktsentseina toonidega kokku sobitatud
Seinal oleva maailmakaardi ja pikkusemõõtja värvitoonid on aktsentseina toonidega kokku sobitatud

Seinte värvitooniga kohandatud ruumidetailid


Safari teemat kohtab kogu toa sisustuses, kasutusse võeti võimalikult palju looduslikke materjale. Lapse tuppa valiti puidust majakujuline voodi, naturaalsest tekstiilist vaip ja mänguasjade hoiustamiseks naturaalsest materjalist korvid riiulis.

Pärast seintele sobivate toonide valimist kombineeriti nendega kõik teised detailid toas. Valitud värvitoonid korduvad lipukestes voodi kohal, patjadel, maailmakaardil, pikkusemõõtjal jne. Lõpptulemuseks on sujuv ja stiilne interjöör, kus laps tunneb end mugavalt. Erksavärvilised mänguasjad on kenasti mänguasjariiulil kottidesse paigutatud, kust laps saab neid igal ajal mängimiseks välja võtta.

Lapse tuba pole mitte ainult stiilne, vaid ka hubane ja mugav
Lapse tuba pole mitte ainult stiilne, vaid ka hubane ja mugav
Sahtlite nupud värviti üle
Sahtlite nupud värviti üle

Sahtlite nupud värviti üle


Stiilse üldilme säilitamiseks värviti sahtlite hallid nupud mustaks, kasutades Furniture 30 mööblivärvi. Huberti vanemad ei välista, et kui laps praegusest mööblist tüdineb, ei torma nad kohe uut ostma, vaid värvivad olemasoleva üle.

 

Igaüks võib värvimistöö ette võtta


Seinte värvimine võib esmapilgul tunduda äärmiselt keeruline protsess. Piisavate teadmistega saab seinad värvitud igaüks.

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com.

Värviliin

Kas plaanid seinad üle värvida lapse toas, elutoas või magamistoas? Jagame Sulle tööjuhendeid ja videoõpetusi. Vaata, millised tooted ja maalritarbed valida ning kuidas seinavärvimisel vigu vältida.

 

Vaata seinte värvimise tööjuhendeid   Vaata seinte värvimise videojuhiseid

 

Vaata veel lastetoa kujundamise ideid

 

 

Lastetuba  Lastetuba  Lastetuba

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color