Lastetuba

Lastetuba on ruum, kus laps mängib ja puhkab ning õpib tundma maailma. Kindlaid reegleid väikelapse toa kujundamisel ei ole, kuid on välja kujunenud põhimõtted, mis lapsele hästi mõjuvad ja arengut soodustavad. Värvitoonid lapse toas peaks olema valitud sellised, mis toetavad ja arendavad kujutlusvõimet.

Lastetoa värvitoonide valimisel on reegel, kui täpselt ei tea, mida teha, siis eelista igal juhul mahedaid toone. Mänguasjad on pigem värvilised, valge või hele taust loob siin mõnusa tasakaalu. Rahulikum värvikeel aitab ka last rahustada, kirju pilt seevastu mõjub närviliselt ja võib jätta mulje segamini ja ülekoormatud toast.


Ära koorma lapse tuba üle mööbliga, oluline on jätta ruumi mängimiseks. Piisab, kui toas on voodi, kummut ja kapid, raamaturiiul ning kirjutuslaud. Kujunda oma lapse tuba vastavalt tema iseloomule ja soovidele.

 

Lastetuba
Lastetuba
Oma tuba kõige pisematele

Beebitoas ei ole palju asju vaja - enamasti ta vaid magab seal. Värvitoonide valimisel mõtle sellele, et arvatavasti ei plaani Sa tuba paari aasta jooksul ümber kujundada.

Beebid armastavad värviaktsente, millele nad saaksid keskenduda. Pane voodi kohale seinapildid, mida beebi saaks voodist silmitseda. Seintele värvitud kaunistused muudavad toa hetkega omanäoliseks.

Ära kasuta palju erinevaid toone korraga, keskendu paarile ja kasuta rohkem neutraalseid toone – magamistuba peaks olema siiski rahustav. Aksessuaaridega saab hiljem tuba väga lihtsasti ilmestada.

Beebituba
Beebituba
Foto: miramii
Vali sobivad värvitoonid vastavalt lapse iseloomule ja vanusele

Lastetuba tuleb kohandada vastavalt lapse iseloomule. Värvitoonid lapse toas peaks olema valitud sellised, mis toetavad ja arendavad kujutlusvõimet. 

Psühholoogid ütlevad, et rahutuid lapsi saab õigete värvitoonidega rahulikumaks muuta ning arglikumaid lapsi jällegi julgustada rohkem maailma avastama. Ärevale ja tundlikule lapsele sobivad erinevad rohelise aktsendid. Kollane toon stimuleerib lapse söögiisu. Sinine värvitoon aitab keskenduda ning seepärast soovitatakse seda tooni kasutada kohas, kus on lapse töölaud või mängunurk. Kogudes ideid oma lapsetoa kujundamiseks, tuleb siiski lähtuda oma soovidest ja vajadustest. Internetist ja ajakirjadest leiab rohkelt ideid. 

Tüdrukute tuba
Lambiketid ja tulekesed loovad lapse toas õdusa õhkkonna.
Lastetuba
Lastetuba

Koolilapse tuba

Kui laps läheb kooli, muutuvad ka tema värvieelistused. Kui varasemalt sekkusid vanemad ehk rohkem oma lapse ruumi kujundusse, siis koolilapse puhul on hea last rohkem kaasata ja lasta tal oma ruumi üle kontrolli omada ja selle üle otsustada - see on oluline isiksuse arengus ja iseseisvumisel.

 

Vaata ideid koolilapse toa kujundamiseks siit

 

 

Mööbli värvimisel soovitame kasutada Furniture 30 mööblivärvi ja seinte värvimisel täismatti seinavärvi Wall 4. Need tervisesõbralikud värvid on peaaegu lõhnatud, kuivavad kiiresti ja nendega on lihtne töötada. 

 

Vali tooted siit

 

Vaata siit, missugune toode valida vastavalt ruumile ja pinnale

 

Mängumaja lastetoas
Foto: internet
lastetuba

Vivacolor tooted on toonitavad Tikkurila värvikaartide järgi. Värvitoonid ekraanil ei pruugi olla täpsed, sest on edastatud elektroonselt ning nende intensiivsus sõltub kuvari seadetest. Veendu värvitooni sobivuses, kasutades spetsiaalset värvikaarti kaupluses. Võimalusel võta värvilaast kauplusest kaasa ning kontrolli värvitooni sobivust samas ümbruses ja valguses, kus seda kasutama hakkad.

 

Vali värvitoonid värvikaartidest

 

Vaata ka videoid sisepindade värvimisest

 

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@tikkurila.com.

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color