Paljud meist ostavad hea meelega uut mööblit, kuid kindlasti leidub ka neid, kes soovivad anda vanale mööblile uue ​​elu, väärtustades vana kappi, lauda või nõusid, mis püsivad äärmiselt vastupidavad ja kvaliteetsed ka paljude aastate pärast. Vana mööblile uue elu andmiseks on oluline hoolikalt läbi mõelda, missugust tulemust soovid saavutada.

Oldies restaureerimisstuudio (Facebookis: @oldiesfurniture) hindab vana mööbli renoveerimisel kõrgelt ehtsust.

 

Ülevärvitud puhvetkapist sai ruumi pilgupüüdja

Oldies stuudio restaureeris vana pruuni puhvetkapi, mis vaatamata oma tagasihoidlikule värvitoonile sai ruumi peamiseks pilgupüüdjaks. Puhvetkapp värviti Furniture 30 mööblivärviga helebeežiks (toon Driftwood V484), mis sobib hästi kokku ka seinte värvitooniga. 

Lõpptulemus ületas ootusi.

Kasulikke näpunäiteid mööbli värvimisel

  • Parema nakke saavutamiseks eemalda mööblilt sõrmejäljed, rasv, mustus, hallitus, rooste. Kraabi maha lahtine värv või lakk.
  • Veatu tulemuse saavutamiseks lihvi aluspind enne värvimist ühtlaselt siledaks ja eemalda lihvimistolm.
  • Vajadusel pahtelda pinnad Vivacolor Snickeri puidupahtliga.
  • Krundi pinnad enne värvimist Vivacolor Special Primer kruntvärviga, sest kruntvärv teeb pinna hästi nakkuvaks ja katab peened kriimud.
  • Värvi pintsliga raskesti ligipääsetavad kohad, näiteks mööblijalad, servad ja õnarused. Suuremaid pindu värvi rulliga (näiteks lauaplaat, kapiuksed, sahtli esiküljed jne).
  • Lase pinnal enne kasutamist piisavalt kuivada (vähemalt 3 ööpäeva, aga võimalusel rohkem).
  • Veepõhiste värvide puhul on hiljem lihtne maalritarbeid puhastada, piisab veest ja seebist.

NB! Ära värvi mööblit seinavärviga kuigi pealtnäha tundub toode samasugune. Mööblivärvil on tunduvalt parem kulumis- ja pesemiskindlus.

 

Soovitus! Järgi hoolikalt tööjuhiseid

 

Vaata mööbli värvimise juhendeid siit

Puhvetkapp
Puhvetkapp pärast värvimist
Puhvetkapp enne restaureerimist
Puhvetkapp enne restaureerimist
Hoolikalt valitud stiilsed käepidemed
Hoolikalt valitud stiilsed käepidemed
Kapi värvitoon sobib ka seina tooniga
Kapi värvitoon sobib ka seina tooniga

 

Lõhnatu värv mööbli renoveerimiseks

 


Furniture30

Sektsioonkapi renoveerimisel kasutati Tikkurila Otex Akva veepõhist nakkuvat kruntvärvi ja Vivacolor Furniture 30 mööblivärvi, mis tooniti heledaks (toon Driftwood V484). 

Oldies restaureerimisstuudio kiitis Furniture 30 värviga töötamist, sest see oli lõhnatu ja mittetilkuv ning võimaldas luua laitmatu tulemuse. Furniture 30 kuulub Green Line seeria värvide hulka, millele on antud nii Eesti Allergialiidu tunnustus kui ka Põhjamaade Ökomärgis ning need tooted on ohutud ka allergikutele.

 

Vaata tooteid siit

Värvikaart

Vali meelepärane värvitoon

Vivacolor tooted on toonitavad Tikkurila värvikaartide järgi. Värvitoonid ekraanil ei pruugi olla täpsed, sest on edastatud elektroonselt ning nende intensiivsus sõltub kuvari seadetest. Veendu värvitooni sobivuses, kasutades spetsiaalset värvikaarti kaupluses. Võimalusel võta värvilaast kauplusest kaasa ning kontrolli värvitooni sobivust samas ümbruses ja valguses, kus seda kasutama hakkad.

 

Vali värvitoonid värvikaartidelt

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com.

Värviliin

 

Vaata ka mööbli värvimise juhendeid

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color