Korterid ajaloolises hoones on viimistletud Vivacolori värvidega

Suursugused korterid Riia südames

Riias südalinnas asuvas ajaloolises hoones teostati põhjalikud projekteerimis- ja renoveerimistööd, kogu projekt valmis 2023. aasta suvel. Hoone kuulub UNESCO kultuuripärandi arhitektuurimälestiste hulka ja selle fassaad on juba saanud 1. koha iga-aastase ehitusauhinna fassaadi restaureerimise nominatsioonis. 

 

1874. aastal ehitatud hoone oli varem meditsiiniteenuste keskus, kuid tänu arendaja One Development algatusele on see nüüd muutunud eksklusiivseks kortermajaks. Kuuekorruselises hoones asub 38 korterit (kahe-, kolme- ja neljatoalised), sealhulgas katusekorrusel asuvad korterid. Hoone tänavapoolsemal küljel asuvad suurimad ja eksklusiivsemad korterid, mis on mõeldud pikaajaliseks elamiseks; teisel pool maja on üürikorterid. 

Projekti elluviimisel osalesid arhitektibüroo Alta Grupa ning ehitusfirma Renovatio 12.

Suursugused korterid Riia südames
Foto: Sindija Svane

Sisearhitektuurne lahendus

Sisearhitektuurse lahenduse töötas välja sisekujundaja Agnese Rudzīte ning projekti elluviimisse oli kaasatud disainistuudio Space 12. 

Austades hoone ajalugu, säilitas see eklektilise või kaasaegse klassikalise stiili, säilitades samal ajal ka mõned originaalsed interjöörielemendid, näiteks karniisid. Korterite uksed valmistati nullist, kuid jäid ajalooliselt originaalse disaini juurde. Trepikodades kasutati toone, mis on kooskõlas fassaadi värvitooniga (sinine ja valge).

Korterite siseviimistlus

Ruumid on üldiselt värvitud tagasihoidlikes heledates valgetes toonides, et iga korteriomanik saaks seda vastavalt isiklikele soovidele ja vajadustele täiendada sisekujunduselementidega. 

 

Korterite seinad värviti Vivacolor Green Line Wall 4 täismati seinavärviga kolmes erinevas toonis: valge S 0500-N, N500 Agate (toon on nime saanud ilusa halli ja läbipaistva ahhaatkivi järgi; tugeva sinise alatooniga soliidne hall) ja beež G484 Talcum. Wall 4 on täismatt, kergesti puhastatav veepõhine värv sisetöödeks.

Suursugused korterid Riia südames
Suursugused korterid Riia südames

Korterite laed on värvitud Vivacolor Green Line Ceiling 2 värviga valgeks S 0500-N tooniga. Ceiling 2 on sügavmatt veepõhine värv, mis jätab mittepeegeldava ühtlase värvipinna

 

Erinevate puitelementide värvimiseks kasutati Vivacolor Green Line Furniture 30 mööblivärvi (valge värvitoon S 0500-N). Furniture 30 on poolmatt, kulumiskindel veepõhine akrülaatvärv puit- ja metallpindade värvimiseks siseruumides. Värvi on lihtne peale kanda, see ühtlustub väga hästi, värvitud pind ei kolletu.

Suursugused korterid Riia südames
Suursugused korterid Riia südames
Suursugused korterid Riia südames
Foto: Sindija Svane
et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color