Vainora on Leedust pärit sisustushuviline, kelle hobiks on mööbli restaureerimine. Tema kodus on peaaegu iga nurk sisustatud renoveeritud ja uue värvkatte saanud mööbliga. Kirg mööbli värvimise vastu sai alguse esimesest kapi tuunimisest. Vainorale meeldib kõige rohkem restaureerida ja üle värvida vana puitmööblit, kuid ta on varem värvinud ka aknaid, uksi ja majafassaadi. Mida suurem on väljakutse, seda suuremat rahulolu toob lõpptulemus!

 

Fotod: Vainora

 

Piiramatu toonivalik

Mööbli värvimisvõimalused on piiramatud, igaüks saab valida meelepärase värvitooni. Vainorale meeldib värvida mööblit väga erinevates värvitoonides.

"Tumedat tooni mööbli värvimine on palju lihtsam, sest seda on kergem katta ja peale värvimist ei jää näha võimalikke vigu," arvab Vainora.

Vainora

Kasulikke näpunäiteid mööbli värvimisel

  • Parema nakke saavutamiseks eemalda mööblilt sõrmejäljed, rasv, mustus, hallitus, rooste. Kraabi maha lahtine värv või lakk.
  • Veatu tulemuse saavutamiseks lihvi aluspind enne värvimist ühtlaselt siledaks ja eemalda lihvimistolm.
  • Vajadusel pahtelda pinnad Vivacolor Snickeri puidupahtliga.
  • Krundi pinnad enne värvimist Vivacolor Special Primer kruntvärviga, sest kruntvärv teeb pinna hästi nakkuvaks ja katab peened kriimud.
  • Värvi pintsliga raskesti ligipääsetavad kohad, näiteks mööblijalad, servad ja õnarused. Suuremaid pindu värvi rulliga (näiteks lauaplaat, kapiuksed, sahtli esiküljed jne).
  • Lase pinnal enne kasutamist piisavalt kuivada (vähemalt 3 ööpäeva, aga võimalusel rohkem).
  • Veepõhiste värvide puhul on hiljem lihtne maalritarbeid puhastada, piisab veest ja seebist.

NB! Ära värvi mööblit seinavärviga kuigi pealtnäha tundub toode samasugune. Mööblivärvil on tunduvalt parem kulumis- ja pesemiskindlus.

Vaata mööbli värvimise juhendeid siit

Erinevused enne ja pärast

 

Sageli on enne ja pärast värvimist tehtud fotode vaatamisel raske uskuda, et piltidel on sama mööbel. Õigesti valitud toonid, välja vahetatud käepidemed või muud detailid ning värvija hoolikus muudavad värvitud mööbli ainulaadseks. 

Allpool jagame fotosid, kuidas mööbel enne ja pärast värvimist välja nägi.

 

 

Riidekapp enne ja pärast

Riidekapp enne värvimist
Riidekapp enne värvimist
Riidekapp pärast värvimist
Riidekapp pärast värvimist

Unistused kodu sisustamisest oma kätega tehtud meistriteostega

Vainora kodus on peaaegu igas nurgas tema enda poolt renoveeritud mööbel. Suurim väljakutse, millega ta nüüd silmitsi seisab, on tema sõnul teadmatus, kuhu kogu ülevärvitud mööbel panna. Oma värvimiskorda ootavat mööblit on veel väga palju, tekkinud on lausa järjekord. 

"Renoveerin mööblit lootuses, et ühel päeval saan osta omale talu, mille sisustan oma kätega tehtud meistriteostega," avaldab Vainora oma unistuse.

 

 

Söögilaud ja toolid enne ning pärast

Söögilaud ja toolid enne värvimist
Söögilaud ja toolid enne värvimist
Söögilaud ja toolid pärast värvimist
Söögilaud ja toolid pärast värvimist

Lõhnatu värv mööbli renoveerimiseks

Furniture30

Vainora kasutas mööbli renoveerimisel Tikkurila Otex Akva kruntvärvi ja Vivacolor Furniture 30 veepõhist mööblivärvi. Ta oli rõõmus, et neid tooteid oli äärmiselt lihtne kasutada ja neil on nii rikkalik värvivalik. 

Vivacolor Furniture 30 on Eesti Allergialiidu poolt tunnustatud toode ning sellele on omistatud ka Põhjamaade ökomärgis (Luigemärk).

 

Vaata toodet siit

 

 

 

 

 

Kapp enne ja pärast

Kapp enne värvimist
Kapp enne värvimist
Kapp pärast värvimist
Kapp pärast värvimist

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com.

Värviliin

 

 

Vaata ka mööbli värvimise juhendeid

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color