Vana täispuidust roheline kapp, mis oli juba hukule määratud, sai köögikujundaja Hiie Härmi osavate käte läbi täiesti uue elu. Hiie loodab kapi renoveerimise looga innustada ka teisi vanu asju renoveerima. 

Kapp koosnes kahest osast — alumine ja pealmine. Kõigepealt sai juppideks võetud alumine osa: sahtlid välja, uksed ja roostetanud uksehinged küljest ära. Seejärel sai renoveeritud ülemine osa. Kapi renoveerimiseks kulus kaks kuud. 

"Kohe, kui selle kapi leidsin, teadsin kuhu ta minu kodus läheb ja mis seal kapis olema hakkab," lausub Hiie. 

 

Tutvu Hiie kodulehega siin

 

Fotod: Hiie Härm

Vitriinkapp enne
Vitriinkapp enne
Vitriinkapp pärast
Vitriinkapp pärast
Vitriinkapi alumise osa renoveerimine

Kui kõik alumise osa jupid olid lahti võetud, pesi Hiie kapi üle Vivacolor Special Clean puhastusvahendiga, millega soovitatakse enne värvimist pinnad puhastada. Saab rasva ja mustuse maha ja värv nakkub paremini. 

Puidupragusid on kõige parem täita puidupahtliga, milleks kasutati Vivacolor Snickeri väga hea nakkevõimega puidupahtlit. Kõige ebamugavam töö oli aukude pahteldamine ja lihvimine. Kui uksed said liimitud ja praod täidetud, siis algas Hiie lemmikosa — värvimine. Kapi värvimisel kasutas Hiie valget Vivacolor Furniture 30 mööblivärvi, pintslit ja suuremate pindade puhul ka spetsiaalset mööblivärvirulli. Oma varasematest kogemustest teadis ta, et rulliga värvimine on lihtsam, kiirem ja tulemus jääb ilusam. 

Alumise osa viimaseks tööks jäi kapi täiendamine mustade detailidega. Ostetud said uued mustad kapinupud ja uksehingedki värviti mustaks. Uksed ees, nupud küljes, sahtlid sisse ning alumine kapiosa oligi valmis.


"Seda teadsin kohe alguses, et kogu seda rohelist värvi ma maha lihvima ei hakka, pigem värvin kasvõi neli kihti, küll ta lõpuks ikka valgeks läheb. Uksi-sahtleid värvisin tõesti 3-4 kihti. Kõiki külgi ei saanudki korraga värvida, vahepeal pidi osa ära kuivama, siis võtsin teise külje värvimisele," lausub Hiie. 

Liimimine
Liimimine
Pahteldamine
Pahteldamine
Lihvimine
Lihvimine
Vitriinkapi ülemise osa renoveerimine

Ülemise kapiosa kõige keerulisem töö oli Hiie sõnul ümarate toetusjalgade parandamine puidupahtliga. Sealt olid suured tükid ära tulnud ja puit oli pude. Aukude ja täkete täiteks sai kasutatud taas Vivacolor Snickeri puidupahtlit, mis nakkub hästi aluspinnaga, kahaneb minimaalselt ning jätab eriti sileda ja tugeva pahtlipinna. Peale pinna kuivamist ja lihvimist sai hakata värvima.

 

"Värvimine oli ka päris aeganõudev. Algul keerasin kapi nö pea peale ja värvisin kõik küljed ja alumised pinnad. Siis keerasin kapi teistpidi ja värvisin uuesti küljed ja alumised osad, mis enne olid ülemised. Selliste pisikeste riiulite ja nurkade ja servade värvimine (ütlen veel korra — kärtsrohelisest valgeks) on päris pikk ja kannatust nõudev ettevõtmine," sõnab Hiie.

Kapi ülemine osa enne
Kapi ülemine osa enne
Kapi ülemine osa pärast
Kapi ülemine osa pärast

 

 

Kuid ühel hetkel oli kapp valmis!

"Suur töö tehtud. Ja nüüd imetlen oma kappi iga päev. Lihtsalt vaimustav, kui ilus ta sai," on Hiie rahul ja õnnelik.

 

Hiie Härm
Fotol Hiie Härm

 

 

Jälgi Hiie tegemisi Facebookis

 

 

Hiiel on ka oma ainulaadne köögikujundusteenus, uudista siit edasi.

 

Köögikujundaja Hiie Härm

Vitriinkapp

Lõhnatu värv mööbli renoveerimiseks


Furniture30

Kapi renoveerimisel kasutati Vivacolor Furniture 30 mööblivärvi, mis kuivab kiiresti ja valge toon ei kolletu ajas.

 

Hiie kiitis Furniture 30 värviga töötamist, sest see oli lõhnatu ja mittetilkuv ning võimaldas luua laitmatu tulemuse. Furniture 30 kuulub Green Line seeria värvide hulka, millele on antud nii Eesti Allergialiidu tunnustus kui ka Põhjamaade Ökomärgis ning need tooted on ohutud ka allergikutele.

 

Vaata tooteid siit

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com.

Värviliin

 

Vaata ka mööbli värvimise juhendeid

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color