Seinte värvimine on kõige lihtsam viis anda ruumile uus väljanägemine.
Korralikult ette valmistatud aluspind tagab, et ka lõpptulemus saab olema ilus. Seinas olevad praod ja ebatasasused pahtelda ning seejärel krundi kogu pind üks kord. Peale kruntvärvi kuivamist kanna seina kaks kihti pinnavärvi.
Väga oluline on katta kinni kohad, mida värvida ei soovi – põrand, laeäär, liistud, aknapaled ja teised erinevad detailid, mida ei õnnestu eemaldada. Tavaliselt jäetakse üles seina äärde 2,5cm laiune laevärvi riba, mis määratletakse teibiga. Selline riba jäetakse peamiselt seepärast, et lae ja seina nurk ei ole enamasti ideaalselt sirge ning kui värvida seinavärviga kuni laeni, siis jääb üldmulje ebakorrektne. Samuti tuleb hoolikalt teipida aknaümbrused. Aknapale ja –lengi vaheline nurk on täidetud akrüüliga ning nüüd pane aknalengi peale vahetult akrüüli äärde maalriteip. Teipimisel jälgi, et teibi servad oleks korralikult kinni surutud, siis ei valgu värv teibi ääre alla.
Enne värvima asumist sega värv hoolikalt läbi.
Seina värvimiseks läheb vaja kahte rulli – kitsast, 10 cm laiust, nurkade tegemiseks ning laia, 25 cm laiust rulli, suurema seinapinna värvimiseks. Uued värvirullid pese eelnevalt veega läbi, et eemaldada lahtised karvad.
Esmalt värvi sisenurgad, lae äär, pistikute ümbrused jt teised raskemini ligipääsetavad kohad väikese rulliga. Värvi nurkasid ja lae- või põrandaääri väikese rulliga endale nii pikalt ette, kui sa suudad suure rulliga seina värvida 15-20 minuti jooksul. Siis ei kuiva ettevärvitud värv nurkades ära ja ei teki nn “pildiraami efekti” – ettevärvitud nurgad hakkavad hiljem silma paistma.
Järgmisena värvi suured seinapinnad. Kasta rull värvi sisse ja rulli värvivannil edasi-tagasi. Tee seda kuni tunned, et värv ei voola enam rullilt maha ja samas värvirull ei ole enam ka liialt kuiv. Kanna seinale värvi umbes kahe rullilaiuse jagu. Alusta värvi pinnale kandmist umbes seina keskelt, mitte nurgast. Selliselt saad ühtlase värvikihi, kuna sul on värvi hajutamiseks rohkem ruumi. Peale värvi pinnale kandmist ühtlusta värvi rulliga üles-alla liigutusi tehes, põrandast-laeni. Viimased tõmbed tee ühes suunas. Nüüd korda sama protsessi. Hoia nn märga serva. Kui värvitav pind on väga suur ja selle tasandamisele kulub väga palju aega, võib juhtuda, et värvitud pinna serv kuivab ära. Kui nüüd kuivanud värvile värske värvikiht peale kanda tekib topelt värvikiht, mis jääb pärast näha triibuna.
Kui värskelt värvitud pinnale satub mustuse tükke, karvu vmt, siis nopi need kohe ära ja rulli pind üle.
Seinale kantakse tavaliselt kaks kihti värvi. Teise kihi värvimiseks peab olema esimene kiht piisavalt kuivanud – see on umbes 2-3 tunni pärast. Lõpliku tugevuse saavutab värv peale mitme nädala möödumist. Seepärast ei ole soovitav enne seda seina nühkida ega pesta.
Teibid eemalda koheselt peale värvimist. Kui jätta teip liialt kauaks pinnale, võib see eemaldamise käigus tõmmata lahti viimase värvikihi või kui värv on tugevaks muutunud, tõmmata ääre sakiliseks.
Kui seinavärvi satub laele, siis lase pinnal kuivada, lihvi ja tupsuta värviga üle.
Kui sul on vaja teha värvimisse paus või soovid jätkata värvimisega järgmisel päeval, siis ei pea rulle puhtaks pesema. Piisab, kui pakid rulli korralikult kilesse. Sama kehtib ka juba välja valatud värvi osas. Kata see kinni kilega või kilekotiga. Muidugi ei säili selline rull ega värv mitmeid päevi või nädalaid.
Kui tööd on lõpetatud, siis on soovitatav kohe töövahendid veega puhtaks pesta.
Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin vastab E-R kl 9-17.
Vaata videost, kuidas värvida seina