Elutuba
Foto: internet

 

Elutuba on kodu üks tähtsamaid ruume - seal võtame vastu külalisi, veedame aega pereliikmetega, taastume pärast päevatööd ja tegeleme oma lemmiktegevustega. Elutuba tuleb kujundada vastavalt pere eluviisile ja isikuomadustele – siis tunneme ennast seal alati hästi.

 

Sellel lehel anname Sulle lihtsaid ja praktilisi nõuandeid, kuidas värskendada oma kodu. Kõik, mis Sul muudatuste tegemiseks on vaja, on pintsel, purk värvi, häid ideid ja kujutlusvõimet! 

 

Millest alustada, kui soovid elutuba värskendada?

Vaata siit, missugused tooted sobivad elutuppa

 


Kasuta interjööris silmapaistvaid detaile

Tüübilt jõulisematele inimestele meeldivad ekstravagantsemad detailid ja aktiivne eluviis. Nendele inimestele sobivad sisekujunduses erksad värvitoonid ja kombinatsioonid. Heledas ruumis kasuta julgelt kontrasttoone. Täienda heledat interjööri näiteks musta, pruuni või tumesinisega, mis muudavad ruumi skandinaaviapäraseks ja maitsekaks. Erksavärviline mööbliese muutub pilgupüüdjaks, katseta julgesti!

Elutuba Tartus
Foto: Margit Partei
Kollane tugitool
Foto: internet

Eksperimenteeri värvitoonide ja aksessuaaridega

Kui soovid lisada oma elutoale aktsenti, siis eksperimenteeri – värvi üks sein teist tooni ja kasuta seinaga samades toonides aksessuaare: patju, vaipu, maale või vaase. 

Roosa elutuba
Elutuba roosa
Elutuba valge

Rahulik interjöör

Kui hindad rahulikkust, siis kasuta sisekujunduses sujuvate üleminekutega heledaid toone. Ruum, mis on ainult ühte tooni, võib mõjuda liiga staatiliselt ja igavalt. 

  • Kombineeri ühe värvi erinevaid toone – valge värvi üleminekud võivad olla puhtast valgest pehmeks halliks, pruuni puhul helebeežist rahustava piimašokolaadi tooniks.
  • Looduslike elementide kasutamine eluruumides aitab luua harmooniat – erinevad puidust sisustuselemendid, näiteks tammepuidust laud, looduslikust materjalist pildiraamid, puidust rulood, vahesein jmt.
  • Kui soovid toa ilmet elavdada, siis kombineeri heledad seinad tumeda mööbli ning aksessuaaridega - näiteks patjade ja vaibaga. Eksklusiivsust lisavad ka tumedad lillepotid või vaasid.
  • Alati on moes ka vana ja uue mööbli kombineerimine. Vana mööblit ei tasu ära visata, selle võib alati ära tuunida - üle värvida või lakkida.

 

Seinte, lagede ja mööbli värvimisel soovitame kasutada tervisele ohutuid ja keskkonnasõbralikke Green Line seeria värve.

 

Vali tooted siit

 

Vaata siit, missugune toode valida vastavalt ruumile ja pinnale

Elutuba
Elutuba
Elutuba
Foto: miramii

Vivacolor tooted on toonitavad Tikkurila värvikaartide järgi. Värvitoonid ekraanil ei pruugi olla täpsed, sest on edastatud elektroonselt ning nende intensiivsus sõltub kuvari seadetest. Veendu värvitooni sobivuses, kasutades spetsiaalset värvikaarti kaupluses. Võimalusel võta värvilaast kauplusest kaasa ning kontrolli värvitooni sobivust samas ümbruses ja valguses, kus seda kasutama hakkad.

 

Vali värvitoonid värvikaartidest

 

Vaata ka videoid sisepindade värvimisest

 

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com.

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color