Köök
Foto: internet

 

Kööki ja söögituba võib õigustatult pidada iga kodu südameks ning köök kujundatakse vastavalt sellele, kui palju on ruumi ning millised on pererahva vajadused: kas soovid, et söögilaud on köögis või eraldi ruumis, kas köök peaks olema avatud või eraldi ruum, kas soovid suurt või väikest kööki. Kööki kujundades peab silmas pidama, et köök ei pea olema ainult ilus, vaid ka funktsionaalne.

 

Sellel lehel anname Sulle lihtsaid ja praktilisi nõuandeid, kuidas värskendada oma kodu. Kõik, mis Sul muudatuste tegemiseks on vaja, on pintsel, purk värvi, häid ideid ja kujutlusvõimet! 

 

Millest alustada, kui soovid kööki ja söögituba värskendada?

Vaata siit, missugused tooted sobivad kööki

Köök
Foto: internet
Köök Tartus
Foto: Margit Partei

 

Köögi interjöör. Millest alustada?

Planeerimist on hea alustada nimekirja koostamisega: mida ja kui palju te oma kööki vajate (millist mööblit, kodumasinad jmt). Hea mõte on pliiatsiga paberile joonistada esialgne kujundus, milline võiks kõik välja näha. Paigutuse projekteerimisel pea meeles, et kõik esemed peavad olema käepärast ning et köögis oleks ruumi liikuda.

 

Köögist ei tohiks kujuneda sahver. Mõtle selle peale, millist köögitehnikat vajad ja kuhu paigutad nõud. Paljudes köökides tuleb mööbel paigutada selliselt, et nurgaruum raisku ei läheks. Mõistlik on sellisel juhul varustada köögikapid pöörlevate riiulitega. Sahtlid on väga mugavad! Sahtlisisudega annab palju asju väga mugavalt ära organiseerida.

Köök
Foto: internet
Tumedad köögikapid
Foto: internet
Helerohelised köögikapid

 

Köök vajab korralikku valgustust

Valgustuse planeerimisel tasub kindlasti pidada nõu spetsialistiga, et luua lahendus juba projekteerimise käigus. Kuivõrd köögis toimetatakse nii vara hommikul kui hilja õhtul, siis tuleb jälgida, et milline pind köögis jääb pimedamasse nurka ning vajab rohkem valgustust. Valgustuslahenduse puhul on väga oluline praktilisus, et kõik töötsoonid oleks valgustatud.

Kuna köök on tihtipeale koht, kus pere veedab suurema osa ajast, siis soovitame mõelda ka sellele, kuidas valgustusega ruumis hubasust ja efekte tekitada.

Köögi valgustus
Foto: internet

 

Söögituba

Söögituba kui köögi pikendus peaks stiililt kokku sobima köögiga. Olenevalt pere ja ka ruumi suurusest on söögituba hubane koht, kus kogu perel ja ka külas olevatel sõpradel oleks mugav aega veeta.

Söögituba
Foto: internet
Köök Tallinnas
Foto: Kristiina Vasar

 

Köögikapid saab ka üle värvida

 

Köögimööbel ehitatakse tavaliselt igasse koju sobivates mõõtudes ja seetõttu on ka keerulisem seda välja vahetada. Aeg-ajalt aga sooviks muudatusi. Seetõttu on kõige lihtsam, kiirem ja soodsam võtta ette kappide värvimistöö. Tikkurila ja Vivacolori toodetega on võimalik kapiuksed ka endal kodus üle värvida.

 

Vaata juhiseid ja ideid siit

Ülevärvitud köögikapid
Ülevärvitud köögikapid

 

Ühe söögitoa värvimise lugu

Kas soovid kodu sisustamisel muudatusi teha, kuid päris suurt remonti ei tahaks ette võtta? Soovitame Sul kaaluda vaid ühe seina üle värvimist, see on lihtne ja soodne viis märkmisväärse muudatuse tegemiseks.

Vaata järele Kanal 2 Kodustiili saatelõiku, kus heledate seintega söögituba sai vaid paari tunniga hubasemaks ja trendikamaks. Seina uueks värvitooniks valiti oliiviroheline M494 Tunneta Värvi (Feel the Color) värvikaardilt.

Sein värviti Vivacolor Wall 7 sisevärviga, mis on matt hea nakkuvuse ja kattevõimega veepõhine pestav värv sisetöödeks.

 

Vaata värvimise videot siit

Söögituba enne
Söögituba enne
Söögituba pärast
Söögituba pärast

Avatud köök 

Sageli on köök ühendatud elutoaga. Et säiliks kogu kodu interjööri ühtsus, võiks köögis kasutada samu aktsente, mida mujal eluruumideski - olgu selleks siis samasugune põrand, puidust elemendid või sarnased värvitoonid. Avatud köögi puhul on väga oluline ka toimiv üldventilatsioon.

 

Köögi seinad ja tööpinnataguse soovitame värvida hea kulumiskindlusega, mustust hülgava ja väga hästi pestava seinavärviga Wall 20.

Populaarsust on kogunud ka köögimööbli ülevärvimine, kui olemasolev mööbel veel korralik, kuid värvilahendus ajale jalgu jäänud või ära tüüdanud. Köögimööbli ülevärvimiseks sobib hästi hea tasanduvuse ja kulumiskindlusega poolmatt mööblivärv Furniture 30.

 

Vali tooted siit

 

Vaata siit, missugune toode valida vastavalt ruumile ja pinnale

Avatud köök
Foto: internet
Köögikapid

Vivacolori tooted on toonitavad Tikkurila värvikaartide järgi. Värvitoonid ekraanil ei pruugi olla täpsed, sest on edastatud elektroonselt ning nende intensiivsus sõltub kuvari seadetest. Veendu värvitooni sobivuses, kasutades spetsiaalset värvikaarti kaupluses. Võimalusel võta värvilaast kauplusest kaasa ning kontrolli värvitooni sobivust samas ümbruses ja valguses, kus seda kasutama hakkad.

 

Vali värvitoonid värvikaartidest

 

Vaata ka videoid sisepindade värvimisest

 

Kui kahtled, millega või kuidas värvida, siis küsi nõu tasuta Värviliini telefonil 12011 või saada e-kiri varviliin@ppg.com.

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color