Maja

 

Kõik välised pinnad vajavad aeg-ajalt hooldust. Ka hea värv ja kvaliteetselt teostatud töö ei kesta igavesti. Värvimistööd tuleks kavandada juba enne, kui värvipind mõranema, pragunema, kuluma ja pleekima hakkab. Enne värvima asumist vii ennast põhjalikult kurssi, kuidas ja millega oma maja värvida, et tulemus kestaks võimalikult kaua kaunis.

Parima ning vastupidava tulemuse saad, kui kasutad õigeid tooteid ning teed ettevalmistus- ja värvimistööd õigesti. Kodu värvimine ja erinevate pindade viimistlemine sujub tõrgeteta, kui Sul on head töövahendid ja selged tööjuhendid. Tutvu Vivacolori värviekspertide poolt koostatud tööjuhenditega ja vaata ka välisvärvimise õppevideoid - sealt leiad nii juhiseid värvimistöödeks kui inspiratsiooni. Iga juhendi juures soovitame ka tooteid, mida kasutada.

 

Kui tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

 

 

Maja värvimine
Foto: @annikfamily

Kuidas planeerida väliseid värvimistöid?

 • Kontrolli üle värvitava pinna seisukord ning veendu, kas piisab vaid värvimisest või on eelnevalt vaja põhjalikumad tööd ette võtta.
 • Vii ennast kurssi, millised tööetapid (sh ettevalmistustööd) on vajalikud.
 • Tee nimekiri toodetest ja töövahenditest (värvid, maalritarbed, tellingud jne), mida on vaja, enne kui asud värvima.
 • Vali sobiv värvitoode puidule või krohvitud pinnale.
 • Kalkuleeri värvitava pinna suurus ning arvuta, kui palju värvi selle katmiseks kulub. Toote värvikulu arvutamiseks võid appi võtta värvikalkulaatori, mis on meie lehel iga toote juures eraldi. Näiteks Villa Akva värvikulu kalkulaatori saad siit. NB! Arvuta värvi kulu iga toonitud toote kohta eraldi.
 • Vali värvitoonid välisvärvide värvikaardilt. Vajadusel tee proovivärvimine.
 • Kalkuleeri eelarve ning hangi tooted ja abivahendid.
 • Planeeri värvimiseks sobilik aeg. Võta arvesse vajaliku inimressursi või renditeenuse kättesaadavus ning et ilmastikuolud oleksid sobivad. 

NB! Ettevalmistustöödele võib kuluda kuni 75% kogu töödemahust.

 

Planeeri oma värvimistööd ilmaennustuste põhjal

Välisvärvimistööd on kõige parem teostada varjus kuiva ilmaga ja tuulevaiksel päeval. Töötlemise ja kuivamise ajal peab ümbritseva õhu temperatuur olema vähemalt +10 °C ja suhteline õhuniiskus ei tohi ületada 80%. Optimaalne värvimistemperatuur 18 - 20 °C. Värvitud puidu parim niiskusesisaldus ei tohiks ületada 20%. Kui pind on märg, laske fassaadil kuivada vähemalt 2-3 päeva. Tähtis on, et värvimise ajal ei sajaks vihma ning temperatuur ei langeks järgneva 24 tunni jooksul pärast töö lõpetamist alla nulli. Jälgi ilmateadet!

 

NÕUANNE! Vaata välisvärvimise videoid, tutvu tööjuhenditega või konsulteeri Värviliini tasuta telefonil 12011.

 

Vajalikud töövahendid

Enne värvima asumist veendu, et Sul on olemas vajalikud töövahendid:

 • kvaliteetsed pintslid välisteks värvimistöödeks
 • värv
 • pesemisvahend
 • pesemishari
 • kilet või pappi pindade kaitsmiseks
 • maalriteip
 • kaabits
 • liivapaber
 • redel

 

Tutvu Anza maalritarvetega siin

Palkmaja
Projekti autor @Susitvarkyk. Foto: Rimvydas Slavykas

 

Võta aega sobiva toote valimiseks ja kalkuleeri toote kulu

Villa
Foto: @annikfamily

Puitpindade töötlemiseks vali sobilik toode katvate värvide või poolläbipaistvate puidulasuuride seast. Osta värv, mis moodustab mustust ja vett hülgava pinna, on elastne ega pragune ning säilitab värvitooni pikkadeks aastateks. Vivacolor Villa seeria puiduvärvid ja -lasuurid on testitud Eesti kliimas. Villa Akva ja Villa Ultima ilmastikukindlus on 15 aastat.

 

Loe rohkem puitmajade värvimise kohta siit

 

 

 

 

 

 

 

 

Krohvitud fassaad

 

Krohvitud pindade töötlemiseks sobivad Hansa seeria tooted, mis on väga hea ilmastikukindluse ja kattevõimega.

 

Vaata krohvitud pindade värvimise tööjuhendeid

 

Tutvu toodetega siin

 

Kalkuleeri värvitava pinna suurus ning arvuta, kui palju värvi selle katmiseks kulub. Toote värvikulu arvutamiseks võid appi võtta värvikalkulaatori, mis on meie lehel iga toote juures eraldi. Näiteks Villa Akva värvikulu kalkulaatori saad siit. NB! Arvuta värvi kulu iga toonitud toote kohta eraldi.

 

Vali keskkonda sobiv värvitoonVärvikaart

Vali majale värvitoonid välisvärvide värvikaardilt. Vajadusel tee proovivärvimine.

NÕUANNE! Kui Sa täpselt ei tea, millist tooni soovid valida puitmajale, siis vali kõige populaarsemate värvitoonide hulgast: kollane (TVT 502X), roheline (TVT 335X), punane (TVT 540X), punane pruun (TVT 2669), antratsiithall ( RAL 7016) ja helehall (RAL 7040).

 

Värvipass

Laadi alla värvipass ja pane sinna kirja kogu info oma maja värvimise kohta. Pika aja jooksul kipuvad viimase värvimise üksikasjad meelest minema. Täietes värvipssi, säästad end tulevikus vaevast kõike uuesti arvutada ja läbi mõelda. Hoia värvipass alles - prindi see välja või salvesta arvutisse.

Villa Pillapalu
Foto: Villa Pillapalu. Punane värvitoon: 5059 Marja
Villa Pillapalu
Foto: Villa Pillapalu. Kollane värvitoon: 5050 Mesi
Villa Pillapalu
Foto: Villa Pillapalu. Hall värvitoon: 5085 Ilta
Palkmaja
Projekti autor @Susitvarkyk. Foto: Rimvydas Slavykas

Järgi hoolikalt tööjuhendeid


Üks levinumaid vigu värvimisel on tööjuhendite mittejärgimine. Liiga vähe tähelepanu pööratakse pinna ettevalmistamisele. Ka uus viimistletav pind nõuab ettevalmistust. Ära unusta, et roostetavad metallosad (näiteks naelapead) tuleb töödelda metallkruntvärviga.

Tööjuhendite juures on toodud ka soovitatavad tooted.

 

Vaata tööjuhendeid siit

Värskelt värvitud pinna hooldamine

Värvkate kõvastub lõplikult ja omandab vajaliku vastupidavuse umbes 4 nädala pärast, seega hoolda värvitud pinda seni väga ettevaatlikult. Kui Sul on vaja pinda varem puhastada, tee seda õrnalt pehme švammi, niiske lapi või niiske pesuharjaga.

Palkmaja
Projekti autor @Susitvarkyk. Foto: Rimvydas Slavykas
et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color