Mööblivärviga võib lisaks mööblile viimistleda ka uksi, aknaraame ja –laudu, radiaatoreid ning muid suuri koormust saavaid detaile. Lisaks kulumiskindlusele on mööblivärvide puhul oluline ka see, et need oleksid tervise- ja keskkonnasõbralikud.

NB! Ära värvi mööblit seinavärviga kuigi pealtnäha tundub toode samasugune. Mööblivärvil on tunduvalt parem kulumis- ja pesemiskindlus. Soovitame kasutada veepõhiseid mööblivärve, näiteks Furniture 30.

 

Vaata mööbli värvimise ideid siit

 

ee_vivacolor_anza_9.jpg

Mööbli värvimiseks kasutatakse peamiselt pintslit. Siledate mööbliplaatide – näiteks uksed ja kapiuksed – värvimiseks on mugavam kasutada aga madalakarvalist ~ 5mm karvapaksusega viltrulli. Sellega kulgeb töö kiiremini ja tulemus on siledam.

 

Tutvu Anza maalritarvetega siin

 

Värvimistööga alustades vaata kõigepealt ese üle. Vajadusel eemalda vana viimistlus. Kasuta selleks jämedat lihvpaberit nr 60-100. Kui lihvpaberist jääb väheks ja on soov kogu vana värv eemaldada, tuleb appi võtta kuumapuhur. Vana värvi eemaldamise järel lihvi pind veel kord peenema lihvpaberiga üle.

Edasi paranda praod ja vigastused pinnal pahtliga. Selleks sobib Vivacolor puidupahtel Snickeri. Sügavama augu puhul kanna mitu kihti pahtlit. Peale igat pahtlikihti tee kindlasti vahelihv ja puhasta pind lihvimistolmust.

Kui värvitav ese on põhimõtteliselt korras, siis lihvi pind kergelt üle. Selleks kasuta lihvpaberit nr 200-220.

Värvima asumisel sega esmalt värv segamispulga abil korralikult läbi.

Kõigepealt värvi kohad, mis silma ei paista, seejärel kohad, mis hakkavad olema rohkem nähtaval. Rulliga värvimisel vala värv värvivanni. Sealt on mugavam värvi võtta. Pintsliga värvides võid võtta värvi ka otse purgist. Kasta pintsel u 1/3 ulatuses värvi sisse. Kanna värv pinnale ja seejärel tasanda, tõmmates pintsliga ühes suunas. Raskemini ligipääsetavad kohad, nagu nurgad ja nurgatagused on mõistlik värvida poolkuiva pintsliga, siis ei ole ohtu, et värv hakkab voolama või tilkuma.

Lase esimesel värvikihil kuivada 2-3 tundi.

Kuna peale igat värvikihti on soovitatav teha vahelihvimine, et saada veelgi siledam ja ühtlasem pind, võiks värvil lasta kuivada veel kauem. Kui hakkad pehmet värvi lihvima, on oht, et värv hakkab kaasa rullima ning pinda tekivad vaod. Kasuta vahelihvimiseks lihvpaberit nr 200 või 220. Peale lihvimist eemalda tolm ning kanna pinnale teine kiht värvi.

Kui peale värvimist ilmneb siiski ebatasasusi, siis lihvi parandatav koht ning seejärel tupsuta õrnalt värviga. Hajuta parandatud koht õrnalt ülejäänud pinnaga sarnaseks.

Lase mööblil enne paika panemist korralikult kuivada.

 

Vaata mööbli värvimise juhendeid

 

Kui Sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid Vivacolori, Tikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@tikkurila.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

Vaata videost, kuidas värvida mööblit.

et
on lisatud lemmikutesse.
on eemaldatud lemmikutest.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color